| LucaTeofil a întrebat:

am o intrebare cine poate sa imi explice cum e cu seria fullmetal alchemist adica da este fullmetal alchemist normal si brotherhood dar am vazut pe youtube fullmetal alchemist ova cate seri sunt si inca ceva cate filme fma sunt? am vazut vorbinduse despre fma in seria manga sau a nu-stiu-cui deci cine poate sa imi explice Funda + vot

Răspuns Câştigător
| KamiM a răspuns:

FullMetal Alchemist a fost original o manga scrisa de Hiromu Arakawa dar au facut si anime-ul care are 51 de episoade. Tot din seria Full Metal Alchemist s-au mai facut si cateva OVA-uri(original video animations) care nu au, insa, legatura cu povestea propriu zisa desi apar aceleasi personaje. Sunt ca un fel de completare la anime dar fara referire la subiectul principal al celor doi frati, adica cautarea pietrei filozofale pentru a-si recupera corpul si membrele pe care le-au pierdut incercand sa-si reinvie mama. Apoi mai este si cea de-a doua serie FullMetal Alchemist Brotherhood de 64 de episoade si inca un Ova de 4 episoade care iar este un fel de completare la povestea celui de-al doilea sezon. De asemenea mai sunt si doua filme care s-au facut: Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa si Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos.

| LucaTeofil explică (pentru KamiM):

Mersi mult :*

| KamiM a răspuns (pentru LucaTeofil):

Cu placere!