| SalvatoreLeon a întrebat:

HEY TPU! Aveti idee va mai aparea inca un sezon din Dexter tocmai s-a terminat 8 sad deja numai rezist fara serial imi vine sa sparg pc-u pentru fani Dexter care stiti sau ati auzit vreun zvon :-s orice e bine primit Dau Funda! va rog salvati-mi seara

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar nu va mai fi un alt sezon, pacat...

| SalvatoreLeon explică (pentru mona):

N-are cum Dexter na murit Hanna a plecat cu Harrison mai e loc de o continuare inca nu a zis nimeni dar eu cred si sper ca va mai face sad Si de ce nu ar face actori nu au nimic Michael C Hall tocmai a invins boala pe care o avea au faima multa e cel mai tare serial bani fac... ar trebui sa o tina asa sa nu darame ce au cladit. Bine as putea sa zic ca sezonul asta nu a fost de cea mai buna calitate dar mie imi e de ajuns doar sa-l vad pe Dexter si episodul e minunat

| mona a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Asa sper si eu dar am citit pe site-ul televiziunii unde este difuzat serialu ca este ultimul sezon....eu sper sa mai fie macar inca doua sezoane ca m a innebunit si pe mine serialul asta

| SalvatoreLeon explică (pentru mona):

Pacat de serial ca va incheia ceva ce le va merge bine pe viitor...

| SalvatoreLeon explică (pentru mona):

Auzi ai citit cumva cartea cu Dexter? Daca da imi poti da niste detalii? scrie ce e in film sau in carte prezinta un personaj real? astept raspuns big grin

| mona a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Da...mare pacat, asa au facut si cu serialul,, fringe,, a avut un final care ar lasa loc de continuare, poate pe viitor va continua si Dexter..nu se stie

| mona a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Nu am citit cartea dar am auzit ca ar exista o asemenea carte, o sa caut cartea si daca o gasesc o cumpar nici nu stau pe ganduri

| SalvatoreLeon explică (pentru mona):

De fapt sunt 7 volume
1) Darkly Dreaming Dexter (2004)
2) Dearly Devoted Dexter (2005)
3) Dexter in the Dark (2007)
4) Dexter by Design (2009)
5) Dexter Is Delicious (2010)
6) Double Dexter (2011)
7) Dexter's Final Cut (2013)

Dar nu stiu despre ce e vorba in ele ca daca e aceeas chestie ca in film nu ar avea rost sa le citesc dar daca e ceva diferit despre un personaj real asta chiar merita citit big grin

| mona a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Daca le gasesc as lua ultima carte aparuta[poate ca filmul e facut dupa carte ]sau de ce nu..toate daca au un pret acceptabil

17 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Sorry dude. E ultimul sezon.
Da' îl poţi începe din nou.

| SalvatoreLeon explică (pentru UnleashedPsycho):

L-am vazut de 8 ori oricum mai stau 1 saptamana maxim si il revad dar as vrea o continuare neaparat

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Nici mie nu-mi convine sfârşitul, da' nu plebea scrie scenariul şi nu plebea decide când se termină. C-aşa nu s-ar mai termina niciun serial, niciodată.

| SalvatoreLeon explică (pentru UnleashedPsycho):

Pacat de serial ei vor avea de pierdut ca a incheiat ceva atat de bun Saracia aia de tanar si nelinistit are mii de episoade. Macar de l-ar fi facut cum este si C.S.I de au 14-15 sezoane...

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Aşa-i cu serialele bune.

| SalvatoreLeon explică (pentru UnleashedPsycho):

Auzi ai citit cumva cartea cu Dexter? Daca da imi poti da niste detalii? scrie ce e in film sau in carte prezinta un personaj real?

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Nu le-am citit, dar ştiu că diferă.
Check this out
http://dexter.wikia.com/wiki/Novels

| SalvatoreLeon explică (pentru UnleashedPsycho):

Am gasit si toata cartea audio laughing ce bine ar fi fost sa fie in romana nici numai imi trebuia carte si nici numai ma chinuiam sa citesc big grin

| SalvatoreLeon explică:

Multumesc amandoua raspunsuri sunt bune dar din pacate doar o funda pot da asa ca o sa dau pe primul raspuns