| just for me a întrebat:

cand eram mikutza am vazut un film care m-a impresionat mult, daca imi aduc eu bine minte am si plans. din cate imi amintesc era vorba despre o familie :mama, tata si copilul(un baiat parca) peste care s-a abatut o nenorocire :tatal copilul a murit. dupa ce a murit, s-a reancarnat intr-un caine, si de atunci acel caine isi urmarea familia peste tot, si sotia sa, il tot gonea mereu, dar el revenea si le era alaturi in taina si suferea pentru ca nu isi dadeau semaa cine este si ca el ink este langa ei. mi se pare ca pana la urma baiatul s-a atasat de catel si intr-o seara, jucandu-se cu el, baiatul s-a gandit sa il scoata la plimbare si l-a dus pe catel la cimitir dar a inceput sa ninga si mi se pare ca baiatul se accidentase si lesinat si cainele a ramas langa el.cand mama baiatului si-a dat seama ca lipseste a inceput sa il caute si in cele din urma l-a gasit, impreuna cu cainele care ramasese langa el tot timpul.atunci mama baiatului a acceptat in sfarsit cainele si a vrut sa mearga acasa dar cainele a inceput sa latre si sa o inpinga spre intrarea in cimitir.pana la urma mama si baiatul l-au urmat si el ia dus la mormantul tatalui baiatului si a dat cu labudta la o parte zapada dupa piatra de mormant unde era o inscriptie mica "sa nu ma uitati niciodata ". si atunci mi se pare ca si-au dat seama cine era catelusul de fapt. partea aceea m-a facut sa plang, nu stiu de ce. aveam vreo 8 ani cand am vazut filmul si nu mai stiu cum se cheama. are cineva idee? mi-a placut si as vrea sa il revad.nu stiu sigur daca toate fazele sunt exact um am povestit eu, macar aproximativ, daca stiti un film cu ideea asta, pentru ca as vrea sa il revad ca imi amintesc aceste amanunte vag de atunci.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fluke (the dog movie) - To Be By Your Side asta ewinking si pe mine m-ai impresionat cu povestea si daca voi gasi filmul voi posta si linkulwinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai vazut un film cu ideea asta, nu mai tin minte cum se chema, dar stiu ca era vorba pe la mijlocul filmului de un CD...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mult as vrea si eu sa-l vad... suna interesant... dar din pacate nu te pot ajuta sad broken heart crying

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Hai sa mai iti zic un film foarte foarte trist in care niste caini raman legati in alaska. In fine.filmul este important dar mai mult vei plange.100%vei varsa lacrimi.