| noname2021 a întrebat:

Hey TPU,ce filme faine stiti? In special cu adolescenti gen the first time,a walk to remember,tres metros sobre el cielo etc etc, funda!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bridge to Terabithia (2007), Ondskan (2003), Pay it forward (2000), Dead Poets Society (1989), Cidade de Deus (2002), All The Invisible Children (2005), Powder (1995), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), August Rush (2007), My Girl (1991), Moonrise Kingdom (2012), Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004), The Odd Life of Timothy Green (2012), Oliver Twist (2005), Winter's Bone (2010), Trade (2007), How I Live Now (2013), She's Too Young (2004), Saving Mr. Banks (2013)...

| noname2021 explică (pentru NOname):

Tu te-ai uitat la toate astea?

| NOname a răspuns (pentru noname2021):

Da...şi la multe altele. : )
Ţi-am selectat doar câteva cu adolescenţi, cele care dintr-un motiv sau altul mi s-au părut mai speciale.

| noname2021 explică (pentru NOname):

Fain,mersi!

| OnuOnulică a răspuns:

Gossip Girl (2007)
Easy A (2010)
Sydney White (2007)

| faramatania a răspuns:

The Perks Of Being A Wallflower,The Art Of Getting By,Now Is Good,Pitch Perfect, The Spectacular Now, Angus Thongs and Perfect Snogging, The Last Song, The Kings Of Summer, How I Live Now

| AdelaAde7 a răspuns:

In primul rand, iti recomand Carrie 2013 e vorba despre o adolescenta batjocorita in liceu si avea o mama nebuna etc...genul filmului e horror dar nu mi se pare deloc horror! Apoi "John Tucker must die" e tot un film cu adolescenti pe care l-am vazut de curand si mi-a placut, Dear John, am vazut mai multe doar ca astea mi s-au parut mai ok. Mie una sincer, "The first time" nu mi-a placut in mod deosebit, nu e atat de special.

| Mimi_Miruna_1968 a răspuns:

Carrie este un film atat de...genial,insurgent,divergent,hunger games 1, 2 si 3 prima parte, a doua parte din partea a treia cred ca o sa apara in septembrie. Sper ca te-am ajutat!