| AlleAllexa10 a întrebat:

De ceva vreme caut un film indian. nu stiu cum se numeste l-am vazut demult. stiu doar ca actrita in film se numea Pya, imi amintesc ca el mergea suparat pe un pod si canta. Imi doresc enorm sa revad filmul.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mai multe detalii!

| AlleAllexa10 explică (pentru lpavel):

Chiar nu-mi mai amintesc... l-am vazut cu mult timp in urma.

| lpavel a răspuns (pentru AlleAllexa10):

Atunci poate gasesti ceva pe youtube, altfel e ca si cum as cauta acul in lanul de grau... happy

| Secret2000 a răspuns:

Cauta pe youtube
Pyaar Koi Khel Nahi

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că tu confunzi numele eroinei. Un film, conform descrierii tale, deci foarte asemănător, a fost, dacă nu mă înșel, anul trecut la TV.
Într-un moment de singurătate, într-o noapte ploioasă el a cunoscut-o pe ea, pe un pod, la miezul nopții. Și acolo a rămas mereu, locul lor de întâlnire. Din câte îmi amintesc, ea își aștepta un fost iubit, care-i făcuse o promisiune, de a se întâlni acolo, într-o anumită zi, la o anumită oră. Totuși, între ei, are loc o poveste de iubire platonică. Până la finalul filmului, când cei doi își iau rămas bun, pe același pod unde s-au cunoscut. Fiindcă îi apare iubitul... : )
Eu nu mă prea uit la filme indiene, dar acesta, parcă e mai frumos decât toate celelalte...
Vezi filmul: Suflete pereche (Saawariya), 2007
http://i.imgur.com/YdaeINY.jpg
http://www.cinemagia.ro/filme/saawariya-suflete-pereche-26875/
Dacă chiar îți dorești să-l (re)vezi, îl găsești online, cu subtitrare.

Vezi și filmul Poveste de dragoste/ Chalte Chalte, 2003 (numele protagonistei e Priya)
http://www.cinemagia.ro/filme/chalte-chalte-poveste-de-dragoste-15250/