| phantom2k a întrebat:

este vreun anime asemanator cu kaichou wa maid-sama?

Răspuns Câştigător
| ZigZagMTFK a răspuns:

Ano Natsu de Matteru
Highschool DxD
Maji de Watashi ni Koi Shinasai!
Boku wa Tomodachi ga Sukunai
R-15
Mayo Chiki!
Uta No Prince Sama
Astarotte no Omocha!
Fortune Arterial
La Corda D'Oro ~primo passo~
Mayoi Neko Overrun!
Kiss x Sis (TV)
Ichiban Ushiro no Daimaou
Kaichou wa Maid-sama!
B Gata H Kei
Omamori Himari
Baka to Test to Shoukanjuu
Paradise Kiss
Nogizaka Haruka no Himitsu
Nyan Koi!
Karin
Kamikaze Kaitou Jeanne
Tokyo Mew Mew
DN Angel
Princess Tutu
Higashi no Eden
Asu no Yoichi
Akikan!
Tonagura!
Aishiteruze Baby
This Ugly Yet Beautiful World
Fruits Basket
Skip Beat! (mie una mi-a placut mult de tot)
Toradora!
DearS
They are my noble Masters
Honey and Clover
Special A
Clannad
The Familiar of Zero
Chobits
Kanokon
Rosario + Vampire
Rec
Lovely Complex. Si nu e nici un deranj.

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Anime-uri asemănătoare cu ''Kaichou wa Maid-sama'', cu un băiat pervers dar totuşi dur şi drăguţ, nu am văzut nici unul.
Dar, îţi recomand un anime interesant, iar dacă îţi plac zombii şi perversitatea e perfect pentru tine. Se numeşte ''High School of the Dead'', are 12 episoade, şi pot spune că merită văzut. Îl poţi vedea aici:
http://www.desenesianimeonline.info/high-school-of-the-dead-
Un anime care seamănă cât de cât cu ''Kaichou wa Maid-sama'' este ''Kimi ni Todoke''. Dar în acest anime nu vei găsi un băiat pervers şi dur.
http://www.desenesianimeonline.info/kimi-ni-todoke
Mai poţi vedea şi ''Another'' în caz că te plictiseşti.
http://www.desenesianimeonline.info/another

| ZigZagMTFK a răspuns:

Daaa sunt multe. Vrei sa ti le spun? Totusi uneori mai gasesti si pe animax

| phantom2k explică (pentru ZigZagMTFK):

Da chiar as vrea daca nu te superi si nu e deranj prea mare! o sa-ti dau o funda

| ZigZagMTFK a răspuns:

Unu*

| Miscelaneea a răspuns:

Eu iti recomand Vampire Knight love struck... Este cel mai bun anime pe care l-am vazut... Are o poveste cam incalcita dar o sa-l intelegi pe parcurs laughing puppy dog eyes

| euresas a răspuns:

Full metal panic e singurul raspuns.
are 3 serii full metal panic, full metal panic fumoffu si full metal panic tsr.
cea mai mare asemanare e in seria fumoffu care e mult mai buna decat Kaichō wa Maid-sama. exista la fel doua personaje principale deosebite, Kaname care e sefa clasei, cu un comprtament similar cu Misaki si Sousuke un student nou cu abilitati deosebite. daca Usui e perfect in toate (e cam plictisitor cu perfectiunea lui), Souseke e bun doar la un singur lucru si teribil de tamaie in rest.
grafica e la aporope la fel.
singurul dejavantaj e ca trebuie sa vezii si prima serie ca sa intelegi tot. spun dezavantaj deoarece are o parte de actiune sf care nu prea e similara.