| Gabriela19loredana77 a întrebat:

Hey TPU, ieri m-am uitat la un film horror cu colegele de camerã si recunosc era un film de RAHAT wtf am tipat o orã, incã le injur in minte.

Chestia e cã toatã noaptea nu am dormit, mai mult am stat in pat cu lumina aprinsa, cand voiam sã inchid ochii îmi aminteam de filmul de groazã si îmi veneau imagini din film.

Sunt o persoanã care apreciazã filmele de actiune, comedie si dramã doar o datã am mai vãzut eu un film horror adicã la 16 ani.

Si le urãsc acum la 19 l-am vazut pe ãsta si efectiv nu pot închide un ochi, am incercat sã dorm si azi, ziua, dar nu am putut tot timpul am senzatia cã ceva rãu se va întampla.

Si urasc senzatia asta eu care inainte dormeam.
De nu puteai sã mã mai trezesti acum zici ca ma distrus psihic.

Ce pot fae sã scap de frica asta ca ceva rau ma urmareste si se va intampla?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa nu te mai uiti la filme de groaza si sa nu te mai gîndesti la scenele din filmul pe care le ai vazut, iar inainte de culcare roaga te lui Dumnezeu, rugaciunile fac minuni te vor ajuta sa dormi linistită, ce varsta ai?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

"rugaciunile fac minuni"
stii ca sunt anti-religie
DAR
sunt perfect de acord cu tine, doar, ca trebuie sa crezi... CU ADEVARAT:
https://youtu.be/MGKNQorhUj8?t=36

| Freya1 a răspuns:

Sti ca e un film doar nu? Adică pot sa inteleg ca te pune pe gânduri și ca iti ramane întipărit în cap chestia aia horror dar e un film.
Gasesteti o alta ocupație, uitate la un alt film de comedie, înainte sa dormi fă-ți tu un vis frumos (gândește-te la ce ai vrea sa visezi) si o sa iti treaca.

| Zuzu1991 a răspuns:

"si recunosc era un film de RAHAT"
tot, tot, TOT ce ai scris in rest dovedeste ca a fost un film HORROR foarte bun, pentru ca asta e scopul, sa te sperie

| Legion7X a răspuns:

Vizioneaza unul două, trei de comedie, foarte interesant. Asa probabil vei influența creierul cu ultima amintire in funcție de cât de captivată ești.

Evită horror. exprimă demonism. Eu Nu sunt fan al demonismului.

| Invictusman a răspuns:

Sa ma chemi pe mine sa îți țin companie, sa ne strângem în brate, sa îți ofer protecție și iubire nelimitata happy

Pai nu te mai uita la filme horror, nu te mai gândi la acele imagini, și încearcă sa înțelegi ca e doar un film penal și nu are ce sa ți se întâmple, e o frica iraționala, nu ți se întâmplă nimic, după cum vezi ești ok acum odata ce ai pus întrebarea, nu ți s-o întâmplat nimic, și nici nu o sa ți se întâmple fiindcă e doar un film pe care trebuie sa îl iei asa cum e, nu sa transformi într-o frica fiindcă nu exista în realitate ce ai văzut tu imaginile respective.
Când vizionezi un film trebuie sa realizezi ca e doar un film și în realitate ești ferita de orice pericol cu care îl asociezi cu acele imagini.

Ca să nu îți mai stea imaginația acolo uitate la ceva amuzant, la un film de comedie, la o muzica relaxanta, meditează asupra lucrurilor pozitive, existențiale nu asupra acelor imagini, nici măcar nu mai povesti despre acel film, sau să-l pomenești.

Relaxează-te este doar un film trebuie tratat ca atare ai 19 ani nu mai ai 10 ani sa te sperii de lucruri inexistente.

Bea un ceai de tei, citește o carte motivaționala și nu te mai gandi la filme horror și nu mai privi acest gen de film fiindcă îți provoacă după cum vezi frici, nu îți fac bine.

Toate cele bune!

| Anuket a răspuns:

Zi-mi și mie numele filmului că vreau să văd și eu cu fetele unul horror și bun.
E doar un film. Încui ușa și știi că nu are cum să se întâmple ceva. Și dacă se întâmplă ziua ceva oricum nu ai cum influența fiind paranoic.

| isemilia a răspuns:

Cum se cheama? Imi poti spune te rog

Referitor la intrebarea ta. Poti sa iti iei o mica lampa si sa o pui langa pat si o lasi noaptea aprinsa. Sau sa incerci sa mergi noaptea prin casa. Cu o lanterna. Cand iti este frica, o aprinzi. Poti incerca sa ajungi dintr-un colt al camerei tale in celalalt de exemplu. Dar cand aprinzi lanterna, o iei de la capat, din coltul initial. Cu timpul ar trebui sa mergi din ce in ce mai mult in intuneric fara sa te mai temi atat de tare. Insa incearca sa intelegi ca ce e ziua e si noaptea. Nu difera nimic, nu apare nimic, fix aceleasi lucruri in acelasi loc ca si ziua. Poti si sa adormi pe un apel video cu un amic / amica (mai ales ziua). E un pic ciudat, insa macar stii ca e cineva care te supravegheaza si ar trebui sa te calmeze putin ideea, sper.

| Gabriela19loredana77 explică (pentru isemilia):

Mesagerii/2007 nu mai stiu pe ce site era pentru ca nu eu. am cautat filmul cii o colegã de camerã din ce am dedus eu acolo e un film de groazã supranatural cel putin asa a zis ea cã se chiamã sigur dacã il cauti pe laptop il gasesti mersi de raspuns happy

| isemilia a răspuns (pentru Gabriela19loredana77):

Multumesc mult de tot

| VanillaQ a răspuns:

Vizioneaza alte filme, care nu iti reda senzatia de frica, alt gen care te pasioneaza, care sa iti ramana tiparit in memorie mai mult timp incat sa il uiti pe cel horror.

| luizaionescu45 a răspuns:

Numele filmului?