| NyaaaaaaanCat a întrebat:

Heyo! Nu mai stiu la ce anime sa ma uit! Imi puteti recomanda cateva anime romance, drama? Am vazut majoritatea animeurilor de acest gen, dar vreau sa vad totusi ce imi recomandati si voi. Poate se gasesc cateva pe care nu le-am vazut. Arigatou gozaimasu! ^-^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajimu Kaigan Monogatari, Kimi Ga Nozomu Eien continuarea este Akane Maniax, Arakawa under the Bridge, Arakawa under the Bridge x Bridge, Blood+, Bokura Ga Ita, Boys Be, Chrono Crusade, DN Angel, Fruits Basket, I My Me Strawberry egg,, I"s Pure, I"s (OVA), Lamune, Love Hina, Lovely Complex, Myself; Yourself, NANA, Nodame Cantabile - Nodame Cantabile Paris - Nodame Cantabile Finale, Peach Girl, Romeo x Juliet, Princess Lover, School Rumble, Sola, Tonagura!, Toradora! laughing na sa te saturi toate is romance te documentezi de pe wikipedia sau gogoanime

| NyaaaaaaanCat explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult :* pe multe dintr ele nu le-am vazut XD Arigatou! ^-^

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sword Art Online (Dramatic, Romantic, Actiune, Mister, Dramatic, Romantic, Dramatic, Romantic, Dramatic.) - Actiunea se petrece undeva in viitor unde ca sa te poti conecta la un joc, trebuie sa intri cu totul acolo. Practic, cand intri in joc, corpul tau adoarme si te trezesti acolo. Dar intr-o zi, personajul principal Kirito, nu a mai gasit optiunea de "exit". Toti au fost prinsi in acel joc, si trebuie sa lupte pentru vietiile lor. Problema e ca au doar o viata, iar daca o pierd, au murit si in real. happy Kirito se intalneste cu o fata numita Asuna, si la inceput lucreaza impreuna, apoi pierd legatura, dar se intalnesc din nou, si se cam cearta. Cu timpul, se imprietenesc, si devin iubiti big grin Ei trec prin diferite aventuri in acea lume numit Sword Art Online, o lume virtuala, sperand ca vor reusi intr-o zi sa bata boss-ul de la nivelul 100, scapand pe toata lumea din acel joc happy Este FOARTE frumos anime-ul tongue. Iti zic eu ca o sa plangi cu lacrimi happy.)

BTOOOM! (Dramatic, Amuzant, Putin Pervers, Mister, Romantism) - Un numar de oameni (Aproximativ 20) Au fost prinsi pe o insula, si trebuie sa se lupte cu tot felul de bombe (Fiecare a primit la inceput la intamplare). Bombele sunt de genul: Granada, Explodeaza dupa maxim 10 secunde, Implodeaza, Bomba cu gaz otravitor, etc. Acest fel de joc, a fost preluat din jocul pe care il juca personajul princi pal, impreuna cu iubita lui din joc, o fata care si ea a fost adusa pe acea insula. La inceput ei fac echipa, cu inca un barbat de vreo 30-40 de ani, si incearca sa scape de acolo. Dar ei nu stiu ca se cunosteau in joc tongue Vor afla big grin Regula acolo este: "Ucide sau vei fi ucis" tongue Este foarte interesant happy.

Clannad & Clannad After Story (Dramatic, Romantic, Amuzant, Dramatic, Amuzant, Romantic, Romantic, Dramatic, Amuzant) - Actiunea se petrece intr-o scoala, la inceput nu pare interesant, dar este foarte frumos tongue. Personajul principal se intalneste cu mai multe fete, si impreuna trec prin mai multe. Dar la final personajul principal trebuie sa aleaga o fata. Pe cine va alege el? smug)

Shuffle! (Dramatic, Romantic, Putin Pervers, Amuzant) - Cam la fel ca la Clannad big grin.

Vizionare placuta! :*

| NyaaaaaaanCat explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult ca te-ai chinuit atata sa-mi dai detalii big grin Le-am vazut, dar oricum apreciez :*:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru NyaaaaaaanCat):

Cu placere tongue Este o placere sa sciru despre anime-uri laughing

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Salut, anime-ul asta a aparut acum ani si am inceput sa-l vizionez iar pe youtube se numeste Inuyasha, are si istorie, comedie cat incape, dragoste, razboi si e bine pus la punct. numai bine!

| Laurentiu1998 a răspuns:

Lovely Complex si Kilari...