| dFsOunD a întrebat:

Hi, TPU as dori si eu sa mi recomandati niste filme cu evadari din inchisoare...sau jafuri. Mersi. Cele mai bune filme funda!

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

- papillon
- escape from alcatraz
- marea evadare
- the escapist (de profesie evadat)
- escape from L.A.
- bonnie & clyde
- inchisoarea ingerilor
- mk kenzie break
- evadatii (Thieves Like Us)

| SamSon a răspuns:

Ura de dupa gratii

| Gabriel1 a răspuns:

Evadatul.happy

| lulu_5281 a răspuns:

The Great Escape" (1963)
"Amistad" (1997) - e cu sclavi, nu inchisoare propriuzisa, dar se incadreaza
"The Count of Monte Cristo" (2002)
The Shawshank Redemption" si "Escape from Alcatraz" mi s-au parut cele mai tari la categoria asta de filme

"A Perfect World" (1993) cu Kevin Costner

Ultimele doua nu se petrec numai in inchisoare.

| HashChocolate a răspuns:

Bandits (asta e cu evadare), Banlieue Ultimatum 13( asta e cu evadare, bataie...mai multe, ai ce sa vezi)

| nicolai597 a răspuns:

Salut! eu tias recomanda sa privesti serialul Prison Break! tot serialul e legat de inchisoare! face sal privesti! FUNDA?winking