| deix001 a întrebat:

Idei de seriale? M-am uitat la Lucifer, acum ma uit la "Teenwolf". Orice gen în afara de horror. Dacă se poate și un pic rezumat, adică despre ce este?

9 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Am văzut Grimm.
Este destul de mișto.
E vorba de un detectiv care de la o vreme vede ca unii oamenii au fete ciudate... Acesti oameni sunt, de fapt, niste combinații dintre animale cu abilitați sau puteri speciale și oameni obșnuiți. Unii sunt buni, alții sunt răi, iar cei răi de obicei sunt cauza unor crime extrem de ciudate.
Detectivul află că este, de fapt, un urmaș al familiei Grimm (povestitorii Grimm) care au scris carti despre aceste animale, iar acum este rândul detectivului să preia "tradiția".
Însă acesta decide că "tradiția" (ce implica decapitarea fiecărui "animal"(numit "wesen")) nu i se potrivește, și de aici, cu fiecare crimă, și rău-făcător

De aici ești dator să te uiți la toate cele 6 sezoane, 5sezoane a cate 22 episoade și ultimul a câte 16 sau 13, nu mai știu.

Per total mie mi-a plăcut serialul și chiar a meritat.

| Sn4k3 a răspuns:

Taboo
Peaky Blinders
Game of Thrones
Deadwood
Suits
Bodyguard
Chernobyl
La Casa de Papel
Luther
Wolf Creek
Vikings
Lost
Sherlock
The Mentalist
Barry
Patriot
Fargo
Pennyworth
Jack Ryan
Daredevil/The Punisher
Supernatural
Stranger Things
TWD
American Gods
Prison Break
Spartacus
Lethal Weapon
Blacklist

Seriale gen Teen Wolf:
The 100
The Vampire Diaries
The Originals
Legacies
Riverdale
Shadowhunters

| Clytia a răspuns:

Am să-ți recomand "You". Un thriller psihologic care m-a pus pe gânduri la final. Ți-aș povesti în mare, dar nu vreau să dau spoilere. laughing
Plus că nu e un serial lung, are doar 10 episode primul sezon. Oficial, s-a anunțat că se va face și sezonul 2, dar o să mai dureze.

| bustamante a răspuns:

EU am vazut The Mentalist toate sezoanele. Nu am putit dormii pana nu le-am vazut pe toate. Atat de bun este. M-a fascinat foarte mult! 7 sezoane in 3 zile.

| UnholySaint a răspuns:

Srialul asta mi s-a parut interesant
https://www.youtube.com/watch?v=kQuTAPWJxNo

| Mariusbossall99 a răspuns:

The Flash

| marilux a răspuns:

Ai putea să te uiți la:
- „The 100" este un serial despre 100 de adolescenți care sunt trimiși pe Pământ (care în urmă cu 97 de ani a devenit nelocuibil din cauza radiațiilor) să vadă dacă se poate trăi acolo.
-„The Shannara Chronicle" „Povestea are loc la sute de ani de la distrugerea civilizației actuale printr-un Mare Război care a făcut nelocuibilă mare parte a planetei și a transformat ultimii supraviețuitori în oameni, elfi, pitici, gnomi sau troli. În același timp, mare parte a tehnologiei s-a pierdut, acesta fiind motivul pentru care rasa umană a fost aruncată înapoi într-o lume medievală."
-„Game of Thrones", recomand să te uiți la serialul acesta chiar dacă ultimul sezon (8) nu a fost atât de fascinant. Este despre lupta pentru putere și controlul asupra celor Șapte Regate din Westeros.

| DiXy452 a răspuns:

Personal,mi-au placut:
The Mentalist,psihologie,este vorba despre un psiholog de succes care s-a dus la o televiziune la un interviu,cand ajunge acasa,afla ca familia lui a fost ucisa de un criminal numit "Red John" care isi lasa amprenta printr-o fata zambitoare la locul crimei. Acesta face voluntariat la politie incercand sa prinda criminalul. As vrea sa iti zic mai multe dar nu vreau sa iti dau cumva spoilere. Iti zic doar o introducere.

Sons of Anarchy,crima si drama,urmărește viața unui club de motocicletă haiduc, care operează în Charming, un oraș fictiv din Valea Centrală a Californiei. In emisiune a jucat Charlie Hunnam în rolul lui Jackson "Jax" Teller, care este inițial vicepreședinte și, ulterior, președintele clubului, după ce tatăl vitreg și fostul său președinte, Clay Morrow, a fost retras după ce un vot a fost provocat de club. În curând începe să pună la îndoială clubul și el însuși. Frăția, loialitatea, trădarea și răscumpărarea sunt teme constante.
Breaking Bad, crima si drama, aici este vorba despre droguri si chiar nu vreau sa iti zic mai multe pentru ca este un serial genial.
The Good Doctor, medicina, un doctor cu autism ajunge intr-un spital printr-o prietenie.Acesta este pasionat de medicina si vrea sa salveze vieti. Serialul este foarte bine regizat si prezinta diferite desene cu corpul uman in diferse probleme.Pe parcurs ajungi sa descoperi mai bine doctorul, care este si personajul principal si istoria lui.
Eu zic sa incepi cu acestea, sunt foarte populare si bune. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Anonimgirl156 a răspuns:

Eu tocmai ce am terminat lucifer acum o luna și m-am apucat de the fosters. Este destul de vechi, cam de prin 2012 dar e super tare. Este despre o fata care este adoptata și este mai familist serialul asta. Apoi, îți mai recomand 13 reasons why, riverdale, everything sucks, the end of the *** world... Poți găsi o grămadă de idei de seriale pe imdb, cred ca exista o lista, și au și trailere.