| Negru_Anonimul_2000 a întrebat:

Imi poate da cineva niste anime-uri gen Tokyo Ghoul, Deadman Wonderland sau Attack on Titan?

Răspuns Câştigător
| PumpkinDoll a răspuns:

Mirai Nikki
Parasyte(foarte identic cu Tokyo Ghoul, dar merita)
Noragami
Charlote
Owari no Seraph
Assasination Clasroom
Sword Art Online

2 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Full Metal Alchemist (Brotherhood)
Claymore
Elfen Lied (unul din cele mai bune horror-uri vazute, merita vizionat)
Mirai Nikki (mentionat deja)
Akame ga Kill (action, dar e scurt, nu se compara cu shingeki no kyojin)
Hellsing Ultimate
Shiki
Psycho Pass
Ajin
Tengen Toppa Gurren Lagann

| damnedwolf a răspuns:

Koutetsujou no kabaneri este cel mai similar anime ca aot
highschool of the dead postapocaliptit + big tits cred ca o sa-ti placa
drifters, claymore, hellsing, hellsing + ultimate, ajin cu multe lupte si sangeroase
tera formers asta inca nu l-am vaz dar ii tot genu care cauti tu