| Gabi12weas2 a întrebat:

Imi poate explica cineva filmul Open House, l-am vazut si nu am inteles nimic?

1 răspuns:
| faramatania a răspuns:

Nu prea ai ce să explici.Este cam așa cum vezi.L-am vizionat pentru Dylan Minnette, mai mult, dar totuși mi-a plăcut, în final. Faptul că cel care omoară, nu-l identifici, nu-l vezi în totalitate clar, te derutează oarecum, parcă aștepți o continuare a filmului și o explicație.Dar și arât cât este, pare interesant și nu greu de înțeles.Este un gen de Fender Bender (2016),dar mai reușit, mai mult mister.În Fender Bender vezi personajul negativ, știi cine omoară, aici în The Open House, nu.Atât că spre deosebire de Chris (tipul de la magazin), Naomi este omorâtă în acel subsol, din greșeală de Logan (fiul ei) crezând că-i asasinul.Mai departe, apoi el, Logan, fuge în pădure, dar fără lentilele de contact, deci nici nu mai vedea bine și spre dimineață când ajunge la acel pârâu, apare criminalul, i se văd doar cizmele și îl omoară, îl strânge de gât. Tipul (criminalul) rămâne neidentificat.La final este în mașină plecând spre altă casă.Și asta-i tot.