| ANONIMAAA37 a întrebat:

Imi puteti da anime-uri de actiune si putin horror?

Răspuns Câştigător
| onneshhott a răspuns:

C: The Money of Soul and Possibility Control

Kiznaiver

Akame ga Kill ( ai cerut horror nu neaparat o poveste cu fantome animeul acesta are niste scene horror foarte intense ( crima )
Helsing

Sankrea ( este o poveste mai ciudata horror, dragoste este cu o fata care vrea sa moara ( reuseste ) si este inviata de un baiat ce la intalnit nu cu mult timp inainte)

Kemonozume ( sincer pe asta nu l-am vazut inca dar descrierea mi-a placut asa ca o sa-l las ca sugestie )

Hell Girl

Cam atat ca m-am plictisit daca leai vazut deja iti pot face alte recomandari.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Shiki: e cu un fel de vampiri, primul episod incepe intr-un sat unde dispare o fata( nu am vazut anime-ul inca, nu pot da prea multe detalii)

Kiseijuu: niste parazitii ajung pe pamant si " poseda" oamenii, pentru a putea trai trebuie sa se hraneasca tot cu oameni. Din greseala un parazit a intrat in mana dreapta a unui elev pe nume Shinichi, ei devin prieteni si incerca sa elimine cati mai multi paraziti

Deadman Wonderland: un elev normal, pe nume Igarashi Ganta statea in clasa cand dintr-o data un om plin de sange i-a ucis toti colegii, Ganta fiind singurul supravietuitor a fost acuzat de crima in masa si trimis intr-o inchisoare privata numita DeadmanWonderland

Another: un elev nou se muta in oras si ajunge intr-o clasa unde se intaplasera multe omoruri, acolo se imprieteneste cu o fata care se presupunea a fi vinovata de acele decese

Corps Party: o clasa de 8 sau 10 persoane( nu ma tin minte exact) au cazut prin podeaua unei clase si au ajuns in scoala veche care era bantuita, acolo ei se intalnesc cu fantome si jumatate din elevi sunt omorati violent de acele fantome

Sper ca te-am ajutat!
https://www.tpu.ro/......poate-dau/

eu singurul ce am vazut a fost dead note atat

| AleTheKiller666 a răspuns:

Actiune putina, dar mult horror gasesti in another.Din ambele gasesti in mayoiga.Multa actiune, mai putin horror in Kuroshitsuji, Death note sau Attack on titan.
Pe langa cele de mai sus pot recomanda Full metal alchemist, si full metal alchemist brotherhood avand doar actiune.
Sper ca te-am ajutat.

| k800gfcgffddsrhtds a răspuns:

Dead note sau atack on titan

| Ciobanu_Stefann_1996 a răspuns:

Tokyo Ghoul; Attack on titan