| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteţi povesti şi mie pe scurt ce se întâmplă în filmul Fantomas (nu doresc foarte multe detalii, vreau întâmplările importante şi să aibă înţeles, să înţeleg şi eu ceva. vreau povestit tot filmul)?
Dau fundă şi vot raspunsului publicat în această seară!

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Depinde ce vrei. A existat un Fantomas vechi, prin 1910. A mai existat un serial prin anii '80. Mai sunt cele cu Louis de Funes. Ultimele, din cate stiu eu sunt trei filme:
Fantomas
Fantomas contre Scotland Yard
Fantomas se dechaine.
Le am in casa in franceza, dar nu am apucat niciodata sa le revad.
Ultimul este descris aici:
http://www.imdb.com/title/tt0059168

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Mai sunt si altele de care nu stiam. IMDB listeaza unul din 1932 si unul din 1947.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Gasesti informatia pe Wikipedia pornind de aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fant%C3%B4mas

| Neo12 a răspuns (pentru SkyPilot):

Cel cu Louis de Funes

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Din pacate nu te pot ajuta mai mult. Am vazut filmul in vremea copilariei la Cinemateca, nu imi mai amintesc mare lucru. In casa am un multipack cu Louis de Funes (8 filme) care nu are nici un comentariu.