| DangerF a întrebat:

Imi puteti recomanda niste filme S.F (ceva cu alte planete, nu stiu daca folosesc corect S.F), sau ceva cu dinozauri.

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Toată seria Star Trek, inclusiv filmele, nu doar serialul.
Seria Stargate. Serialele Andromeda și Farscape.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Incearca si franciza Star Wars. Dpmdv meritawinking!

| Bizon95 a răspuns (pentru adryang78):

Vrei sa spui: "toata seria Star Trek, inclusiv filmele, nu doar SERIALELE"
la plural, ca sunt "numai" 8 (opt) seriale
https://screenrant.com/star-trek-tv-series-ranked-best-worst/
acolo sunt 7, acum pe felie e Star Trek Discovery, care are unele parti foarte tari (povestea, stiinta, etc.), si altele de rahat (de gen gay uber alles, care poate nu m-ar deranja cinestiece dar RAHATUL ALA DE ALBINOS A DISTRUS HOUSE OF CARDS, si poate sunt eu de vina, dar chiar nu suport sa vad barbati sarutandu-se, lucru de care se poate face exceptie daca se doreste, DAR NU SE DORESTE, se doreste promovare gay pana in panzele albe, si promovarea serioasa de femei foarte urate in chestii romantice)

StarWars are de asemenea o tona de seriale, dar toate animate