| IepurasXxX a întrebat:

Imi puteti spune niste filme gen drama cu copii? Adica se plac 2, unul e mai timid. Afla ca se iubesc, in final unul moare sau pleaca. Gen d-astea sau ceva asemanator. Ca "bridge to terabithia" sau "little manhattan".

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Booky's Crush (2009), Have Dreams Will Travel (2007), Flipped (Juli si Bryce, 2010), Hugo (2011), Little Birds (2011), The Book Thief (2013), Moonrise Kingdom (2012), City of Ember, The Last Mimzy (2007), The Night Train to Kathmandu, A Far Off Place (1993) Nim's Island (2008), My Girl 1, 2 (1991/1994), Race to Witch Mountain (2009), Blue Lagoon, Return to the Blue Lagoon, Blue Lagoon: The Awakening, Forrest Gump (1994), Keith (2008), Charlie St. Cloud (2010),Standing Up(2013),Un amour de jeunesse (2011), Kid Svensk (2007)

Alte două filme emoționante, cu prietenia dintre doi băieți. Nu le ocoli!
The Mighty(1988),The Cure (1995).

4 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

The notebook

| Yurisa a răspuns:

Love, Rosie
Am citit cartea, si filmul e bun am auzit

Răspuns utilizator avertizat
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu conteaza ca nu am funda dar chiar as vrea sa urmaresti acest film, pe mine m-a marcat si este si o lectie de viata pentru multi sa se gandeasca de 2 ori inainte, nu vreau sa iti dau spoiler asa ca iti zic filmul.REQUIEM FOR A DREAM