| magirl55 a întrebat:

Imi puteti spune un film ce merita sa fie vazut?

Răspuns Câştigător
| Kindly a răspuns:

Priceless - un film frantuzesc care merita toata stima si respectul.
My Sassy Girl - foarte captivant.
Hachiko: a dog story - singurul film la care am plans.
The Lost Valentine - si aici am dat cateva lacrimi (recunosc) mentionez ca nu este trist, doar emotionant.
Crazy/Beautiful - de asemenea este un film deosebit, arata ca exista iubire desi exista o mare diferenta din punct de vedere a pozitiei sociale.
Passengers - E superb! Este despre acceptarea ca proces al mintii umane.
Two Brothers - Daca iti plac animalele, in special tigrii, asta e un film de nota 11!

7 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Iti spun si 10 numai sa imi spui ce gen de filme vrei. ce iti capteaza tie cel mai mult atentia

| SweetChild1 a răspuns:

Forrest Gump- e un film foarte bun, chiar merită văzut.
Anna and the King - un film cu happy end, dar am dat câteva lacrimi pe parcursul filmului, e excelent.
Could Montain - aici am plâns, dar nu exagrat. Are un final care este trist, dar și fericit.
Gonne whit the wind - filmul acesta chiar trebuie văzut. Dacă nu l-ai vizionat până acum, trebuie să o faci. E o capotoperă în cinematografie. E vechi, dar asta nu îl face mai puțin special
Breaveheart - e genul de film care îmbină războiul cu o poveste de dragoste. Chiar e bun filmul, mai ales că a primit Oscarul.
Casablanca - este un film care se aseamănă cu Gonne whit the wind, iar dacă nu l-ai văzut trebuie să o faci până la urmă. Tot e vechi.
Tristan and Isold - la filmul acesta vei plânge, cel puțin cam așa a făcut restul lumii. Filmul este foarte bun, dar trist.
Notebook - un film excepțional la care am vărsat ceva lacrimi.
Pretty women - un film super, cu happy end, un sfărșit frumos. Nu e cazul să plângi deloc. E foarte mișto, chiar mi-a plăcut foarte mult.
Stardust - un film cu multă acțiune, din acela la care nu plângi, dar există o mare poveste de dragoste. E genul acela cu două tărămuri, iar unul este mistic. Super bun.
Nurse Betty - un film care are de toate. Chiar am râs mult la unele părți, dar altele au fost triste. E chiar frumoa.
Toate filmele pe care le-am menționat sunt deținătoare a premiului Oscar și sunt foarte apreciate de criticii adevărați. Toate merită văzute.

| SweetChild1 a răspuns (pentru SweetChild1):

Dacă ți-au plăcut aștept funda.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna pai daca doresti un film de groaza ti-as recomanda Amityville.Si daca vrei o comedie te poti uita la:Ted sau Mr. Bean. Funda?

| Erica33 a răspuns:

The mortal instruments:o fata obisnuita care descopera ca are puteri supranaturale dupa ce mama ei este rapita.ea este un Vanator De Umbre adica jumatate om jumatate inger si trebuie sa salveze galaxia cu ajutorul celorlalti Vanatori. dureaza 2 ore si e super merita vazut!

| superdemi a răspuns:

Jenifer lopez-Evita.