| Bobo15 a întrebat:

Imi puteti spune un program bun de inregistrare video a jocurilor fara limita de timp de inregistrat.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Cel mai bun este Fraps, doar ca ingreuneaza ceva PC-ul, si face filmari de 4 Gb (adica 3-8- minute depinde de rezolutia in care joci jocul). Tu trebuie apoi sa compresezi filmarile si sa le legi, si atat.
Aaa, daca vrei sa faci un let's play, iti trebuie o partitie pe care sa ai cel putin 50 Gb liberi, pentru ca s-ar putea sa te trezesti fara spatiu in momentul nepotrivit...
Daca joc Minecraft in Full HD, vreo 25 de minute (cat dureaza la mine un episod din let's play) are cam vreo 20 Gb, dar compresat are 1-1.5 Gb.

Daca esti curios cum filmeaza programul, poti sa te uiti pe Youtube-ul meu ca am multe videouri inregistrare cu Fraps:
http://www.youtube.com/laurentiud1998

Bafta!

| Bobo15 explică (pentru introduaicinumele):

Mersi pentru ca mi-ai zis dar am o intrebare cum le compresez si le leg?

2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Fraps full pro