| RenePt a întrebat:

Imi recomandati va rog niste filme cu adevarat bune pentru o seara plictisitoare? Cam orice nu e horror. Imi plac mai mult filmele fantasy, comediile la care chiar se rade si animatiile. Cat mai multe cu atat mai bine pentru ca am vazut multe filme sa am de unde alege. SPuneti tot ce v-a placut foarte mult. Va multumesc foarte mult!

4 răspunsuri:
| dandelion a răspuns:

Love comes softly (merită să vezi toate cele 8 părți);
Twilight;
The first daughter;
Chasing liberty;
Poseidon;
Notebook;
The holiday;
Matilda;
Koizora (coreean);
Another Cinderella story;
I dreamed of Africa;
You again;
Ice princess;
The blind side;
Hachiko;
The preacher's kid;
For poorer or richer;
Flicka (1,2);
The bodyguard;
The karate-kid;
No reservations;

Stii, aici sînt si comedii si melodramă si filme luate din viață. Sînt cele mai plăcute filme pe care le-am văzut si de care îmi amintesc la moment. Baftă! Chiar merită văzute! Serios! Îmi scrii apoi în privat despre ele (în caz că le privesti), atît critică cît si elemente pozitive care ți-au plăcut.

| MadutzaB a răspuns:

Daca iti plac comedii ai putea incerca:
Croaziera
Meet Dave
Liar Liar
Daddy day care
I spy
Yes Man
Norbit(daca nu ai vazut dejabig grin)
Gen dragoste:
Step Up 1, 2
A walk to remember
Remember me
Twilight
Eclipse
Actiune:
Twelve(e foarte tare filmul)
Seven Pounds

Animatii:
Frumoasa si bestia e foarte dragut
Despicable me(a luat oscarul)

| Irene_5674 a răspuns:

Rango, Piraţii din Caraibe, My sassy girl, Harold and Kumar, 18 year old virgin, Dear John, 50 first dates, Bolt, Planet 51, Gnomeo & Juliet, Corpse Bride, She's the man, The nightmare before Christmas, G-force, The tale of Despereaux, Alvin and the Chipmunks, Paul, Hop, Loverboy, Nuntă Mută, Bună! Ce faci?, The Emperor's children, Puss in boots. Cred că astea sunt îndeajuns :d.

| deutza00 a răspuns:

Am vazut recent un film, pentru ca eram curioasa ca mi-l povestise cineva dar nu tot. Filmul se cheama: Cazul lui Benjamin Button
Se naste un bebelus care e batran si cu fiecare zi care trece el intinereste adica traieste viata invershee hee foarte fain filmul merita vazut
funda love struck?