| Paraschiv08 a întrebat:

Imi spuneti si mie un anime tare gen Death note sau daca se poate chiar mai tare.Mersi anticipat

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai tare decat Death Note nu ai cum sa gasesti pentru ca nici nu exista.
Alte anime-uri ce implica investigatii :
Danganronpa
Ghost hunt - e pe latura mai horror

Anime-uri ca Death Note nu vei mai gasi pentru ca este capodopera in materie de anime. E cel mai cel. Nu vei gasi altul care sa se ridice la nivelul sau. Eu l-am vazut de 3 ori pana acum si cred ca ma voi uita din nou la el. E un anime bun, desi acum, dupa ce l-am vazut de aattea ori, mi-am dat seama ca 'regizorul' a fortat nota cu Light sa faca greseli pe care nu le-ar face nimeni, daramite el, un tanar atat de inteligent. Dar daca nu il facea sa comita aceste greseli tampite, L nu ajungea nicaieri cu deductiile sale. Dar nah, e bine si asa, muuuult mai bine decat alte anime-uri

Răspuns utilizator avertizat
| ParradiSs a răspuns:

Nu ma prea uit la anime de genu, dar inceaarca Mirai Nikki, GUILTY CROWN si Code geass, iar incaz ca le sti mai intreabahappy

| Kiara7 a răspuns:

Code Geass, Detective Conan, Mirai Nikki, Gantz, psychic detective, Phantom, Another, Ghost in the Shell.

| RaduXZ9 a răspuns:

Clannad