| cristiana1234 a întrebat:

Imi spuneti va rog un anime cu morti si vii dar fara inpuscaturi doar cu bate sabi etc (sau un anime fara violenta scool despre o fata draguta ) puteti sa imi dati pe grupe sau doar de un fel dar sa ma anuntati de care e FUNDA FUNDA

Răspuns Câştigător
| Fiction a răspuns:

Playful Kiss Japanese Version.
Acum, stiu ca ai cerut fara violenta, dar am vazut recent un anime:Soul Eater.De fapt, l-am vazut doar de la jumatate.E si amuzant, sa stiiwinking

5 răspunsuri:
| MadQueen a răspuns:

Incearca High School of the dead. e genial animeul si e cu zombie. e cam singurul anime cu morti vii de calitate pe care il stiu :* sper sa iti placa happy

| Amilik a răspuns:

Anime-uri gasesti aici de care vrei
http://www.animeseason.com/anime-list/categories/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Higurashi. Are mai multe sezoane. Este putin cam horror, ca sa spun asa, pentru ca este putina violenta ( fara impuscaturi, doar cu bate, sabii, si diferite aparate de tortura). Nu e chiar asa infricosator daca ai peste 12 ani, e totusi anime.

Oricum, este despre un sat Hinamizawa care este blestemat cu blestemul lui Oyashiro-sama, asta insemnand ca in fiecare an moare o persoana si dispare alta. Un baiat Keiichi soseste in sat unde intalneste mai multe fete dragute, formand un grup de prieteni indestructibil, asta pana cand incep sa fie violenti din cauza demonilor care se afla in ei toti si apar unele probleme.

Uite aici ceva secvente: http://www.youtube.com/watch?v=rKV195eXg7I

Nu o sa intelegi tot din primele episoade deoarece e mai complicat serialul, dar in timp o sa-ti dai seama de tot.

Chiar merita vazut, serios. Sper sa-ti placa. :D

| alex310 a răspuns:

Http://www.deseneanime.ro/ cauta orice anime vrei
Vampir Knight
Vampir Knight Guilty( sezonul 2- este vorba despre o scoala in care sunt elevi vampiri si elevi simpli)

| Nelyu17 a răspuns:

Bleach...fain animeul