Bula
| Bula a întrebat:

In anii '80 a circulat pe videocasete o comedie italiana, care mi-a placut foarte mult si as vrea sa-l revad.
Subiectul filmului a fost: un tip moare, iar fantoma lui se intoarce sa-l razbune pe raposatul, care avea destul de multi dusmani in familie si in anturaj.
Dau funda la cel/cea care imi da raspunsul corect: titlul filmului, actorului care joaca personajul principal, eventual un link la pagina unde as putea viziona / descarca acel film.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cu Celentano?
Vezi un pic, Asso (1981), unde el e o fantomă.
Ori, Hollywood-Monster/Prindeți fantoma (1987)

Caută și în lista aceasta, vezi cele italiene (nu sunt multe)
http://www.maximumfilm.it/2014/12/film-horror-con-fantasmi.html

5 răspunsuri:
| Gfdgsf_Duasd_1954 a răspuns:

Buck Angel

| Bula explică (pentru Gfdgsf_Duasd_1954):

In nici un caz

| floresdemayo a răspuns (pentru Bula):

Cum arăta fantoma? Era un bărbat tânăr, bătrân (cărunt?). Cu cine semăna, fiindcă vreau să îmi fac o idee.
Si, esti sigur că serialul a fost italian?

| Bula explică (pentru floresdemayo):

Daca-mi amintesc bine, in rolul principal parca a jucat Adriano Celebtano. Nu sunt sigur.

| Bula explică (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru raspuns!
Filmul este Asso happy
Dupa atata vreme nu-mi am amintit, doar ca secventele vazute atunci (in graba, cand am fost la cineva) mi-au placut foarte mult.
Acum m-am uitat din nou, chiar imi place, merita de vazut.

| floresdemayo a răspuns (pentru Bula):

Cu Celentano?
Vezi un pic, Asso (1981), unde el e o fantomă.
Ori, Hollywood-Monster/Prindeți fantoma (1987)

Caută și în lista aceasta, vezi cele italiene (nu sunt multe)
http://www.maximumfilm.it/2014/12/film-horror-con-fantasmi.html