| Anaconda123 a întrebat:

În ce ordine să mă uit la Wolverine?
Mă refer la poveste, să se lege fiecare parte, m-am uitat prima dată la wolverine origini 2009 și acum vreau să mă uit la continuarea poveștii pentru că m-am uitat la origini 2013 și nu se leagă, mulțumesc și cel mai bun răspuns primește funda

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

1.X Men Origins: Wolverine (2009)
2.X-Men (2000)
3.X2 (2003)
4.X-Men: The Last Stand (2006)
5.X-Men: Days of Future Past (2014)
6.X-Men: Apocalypse (2016)
7/The Wolverine (2013)
8.Logan (2017) / Finalul sad
Cam asta e, vizionare placuta happy

| Anaconda123 explică (pentru IonutR1):

Deci X Men Origini 2009 este primul ce trebuie urmărit, de aici incepe povestea?
Nu trebuia să fie după ani?

| IonutR1 a răspuns (pentru Anaconda123):

Nu. Asa l-am gasit si eu, si asa e. In origins apar secvente de cand era mic, deci acolo incepe si totodata acolo primeste si ghiarele de fier, care apar si in X-men din 2000, iar in 2013 prin The Wolverine le pierde, urmand ca in ultimul actorul sa fie deja batran si sa incheie seria. Cam asta e. Uita-te si vei vedea. Poti sa le cauti in ordine pe net si vei vedea ca asa sunt.

| Anaconda123 explică (pentru IonutR1):

Mersi, știam că în seria din 2009 îi injectează adamantiu pentru rezistență sporită dar în X Men 2000 îl văzusem mai tânăr și mă gândeam că aia e prima serie