| Yurisa a întrebat:

In legatura cu Netflix. Eu impart un cont cu familia, cel care l-a creat este o ruda care locuieste in Spania si a facut contul de acolo. Problema este ca eu nu am subtitrare in romana la multe seriale (dar in spaniola este aproape mereu, de exemplu: Lucifer, La Casa de Papel) si parintii mei care nu prea stiu limba engleza sunt destul de limitati in ceea ce priveste serialele subtitrate in romana. Lipsa lor poate fi datorita originii contului? Cum pot face sa am subtitrari in romana la mai multe filme si seriale?

3 răspunsuri:
| Vanesa87 a răspuns:

Pe un PC ( ce-a mai usoara varianta) mergi la setari generale --selecteaza limba romana sau tara romania.si gata totul este ok

| Yurisa explică (pentru Vanesa87):

Am selectat, dar tot nu am subtitrari. De exemplu, pentru Casa De Papel nu am in romana cu toate ca amicii mei au, si chiar nu inteleg cum pot rezolva

| Vanesa87 a răspuns (pentru Yurisa):

0800-672-120, suna aici de luni pana duminica, intre 9-22, este apel gratit este Netflix Romania,(probabil au cel mai sociabil si dragut suport din Romania pentru o firma ca Netflix, timpul de asteptare nu sare de 2 minute, deci suna linistita si cu sigurata se va rezolva)