| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

In multe anime-uri am vazut ca personajul antagonist sau protagonist, are o alunita sub ochiul stang. Dar de ce se intampla mereu sa vad asta?, Oricum si eu am o alunita sub ochiul stang dar e mai departe spre ureche

4 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu in animeul japonez Naruto am vazut intr-un episod ca Itachi ii povestea lui Sasuke despre Izanagi si Izanami si riscurille care urmaeza folosind acel genjutsu.
In multe animeuri am obesrvat ochiul atot vazator, in acest video la final il vezi https://www.youtube.com/watch?v=tuq5bckJJOI.
Acel ochi are semnul diavolului 666 Sharinganul.

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Japonezii in animeurile lor deseneaza oamenii dupa cei din rasa europeana si africana nu dupa cei din rasa asiatica din care fac si ei parte. Daca ai obesrvat ei cand deseneaza persoanajele au asa o fixatie catre trasaturile noastre in special ochii mari si alunitele, nasul, parul, fruntea etc.

Eu mai devreme ti-am spus despre ochiul atot vazator care apare in anime Sharinganul cu semnul 666 https://www.youtube.com/watch?v=tuq5bckJJOI. de obicei apare in multe animeuri.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Aceea alunita sub ochi reprezinta un semn, probabil ceva ce il ai din nastere.