| valentingb a întrebat:

In serialul Pariu cu viata, este o replica,apare mereu in promo: " eu de la voi am invatat sa iubesc". Din cate stiu eu, iubirea e un sentiment, iar omul se naste cu instincte si sentimente, nu le invata, singurul mod in care acestea se altereaza sunt traumele psihice sau fizice. Asadar, actrita aceea joaca rolul unei persoane abandonate, crescuta in padure de lupi, maltratata in copilarie? Altfel nu-mi explic ideea acelei replici atat de mediatizate.

Răspuns Câştigător
| AngelHugz a răspuns:

Pai probabil a spus acel lucru ca sa-i faca pe Ioana si pe Andrei sa se impace laughing.
Este un serial, trebuie si ei sa impresioneze cu replicile happy

| valentingb explică (pentru AngelHugz):

Da, sunt impresionat de replica asta fara niciun sens. E ca si cum ai invata sa clipesti laughing

| AngelHugz a răspuns (pentru valentingb):

tongue

| valentingb explică (pentru AngelHugz):

Vrei fundita, la schimb pentru limbuta? laughing

| AngelHugz a răspuns (pentru valentingb):

laughing

14 răspunsuri:
| iflirius a răspuns:

Mno, dacă ești fan al serialului aluia îți recomand să faci o pauză. Eu actori mai dezorientați ca ăia n-am văzut în viața mea. O. O
Scuze fanilor serialului, dar din punctul meu de vedere atât actorii cât și replicile sunt ZARZAVAT și oricât s-ar strădui nu cred că va învăța cineva ceva de la ei.
Părerea mea. Peace!

| inconscient a răspuns (pentru iflirius):

Ca toate productiile romanesti, de altfel! laughing

| valentingb explică (pentru iflirius):

Ba da, e mult de invatat, doar ca daca spun ce anume, mi se sterge contul laughing. Apropo, copilele alea nu-s minore? Astia ar trebui bagati in inchisoare cu MediaProPictures cu tot.

| vivigreen a răspuns:

Probabil nu s-au gandit foarte mult inainte sa scrie scenarius sau cel putin e luat cu sens metaforic acea replica... dar chiar e ceva care ar trebui sa dea de gandit

| 999bianca a răspuns:

Pai asta inseamna ca o invatat de la ei ce sa faca intr-o iubire si ce sa nu.

| valentingb explică (pentru 999bianca):

Adica? Tu nu ai stiut cum sa iubesti? Ai invatat asta? Poate nu ai stiut cum sa mentii o relatie, dar asta e cu totul alta poveste, poti iubi fara o relatie, poti avea o relatie fara sa iubesti, nu-s sinonime.

| 999bianca a răspuns (pentru valentingb):

Nu am zis asta.da intelege ce vrei tu.

| valentingb explică (pentru 999bianca):

Stiu ce ai vrut sa spui, nu am vrut sa fiu rautacios, doar sa par rautacios. Haide, nu te supara. Iti dau fundita, vrei? Doar nu fi suparata. Atat doar, e un film de doi lei, cu actori slabi, alesi pe baza de PCR si cu un scenariu si regie proaste, cu ideea generala ultra-democratica, democratie prost inteleasa, complet non-educativ, din contra chiar. Iar replica asta foarte mediatizata e aleasa special pentru mediatizare, adica " ma uit la Pariu cu viata ca sa invat cum sa ma comport cand iubesc pe cineva si cum sa pastrez o relatie", si tocmai asta e problema, metodele lor sunt cele mai tampite, alese special pentru a creea suspans si a atrage public, dar o fetita de 13 ani daca se uita la film, crede ca asa trebuie facut, ea "inavata" de la ei "sa iubeasca". A iubi, in filmul asta, e echivalent, sinonim, cu sex salbatic oriunde, oricand, oricum, protejat sau nu. De asta am ras un pic de raspunsul tau, pentru ca luai apararea unei productii de toata jena.

| 999bianca a răspuns (pentru valentingb):

E oklaughing)..nu m-am suparattongue

| AlexFTW3 a răspuns:

Fiecare cu parerea lui... poate a luat stilul acelea de iubire cine stie laughing eu nu ma mai muit la serial la inceput era fain acum nu stiu ce sa zic