| alin9669 a întrebat:

Incerc sa imi amintesc cum se numea un film si nu reusesc.
Detalii:
-Filmul probabil e facut undeva la inceputul anilor 2000 intr-un oras din SUA.
-Actrita principala este asisistenta la un spital.
-Intr-o noapte, in timp ce ea dormea cu sotul ei vine fiica lor si il musca pe tatal ei. Dupa care acesta se transforma in zombie.
-Protagonista fuge din casa si reuseste sa intre in masina si sa plece.
-Toti cei care erau muscati in film se transformau in zombie.
-Mai pe la sfarsitul filmului oamenii neinfectati reusesc sa intre intr-o cladire si tot ceilati oameni infectati din oras sunt afara in jurul cladirii.

Aveti idee despre ce film vorbesc? laughing))

2 răspunsuri:
| alin9669 explică:

Dawn of the Dead, l-am gasit

| GeorgeCNT a răspuns:

Și se urca pe un zid niste zombi?