| HandaSei a întrebat:

Întrebare simplă!

Ce seriale sau chiar și filme asemănătoare cu Black Sails există!? Preferabil totuși serial... ^.^

Funda!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Crossbones (2014/mini-serie) și Pirates Of The Caribbean (seria/2003/2006/2007/2011/2017)

| HandaSei explică (pentru faramatania):

Pirații din Caraibe am văzut, dar Cossbones nu, totuși văd că are recenzii destul de proaste... o părere personală, sau ceva despre el!? ^.^

| faramatania a răspuns (pentru HandaSei):

Crossbones este un serial anulat (are doar 1 sez.), dar este cu PIRAȚI, nu despre.Are acțiune,aventură, intrigă, tot ce vrei, în acest sens,deci nu-i monoton, iar notoriul pirat Blackbeard este interpretat de John Malkovich.Totuși,cred eu, merită vizionat, apoi nici nu ai ce să alegi, la capitolul "pirați" sunt doar aceste 2 seriale.Așa că...