| Nume6 a întrebat:

Mă macină ceva laughing De ce nu a stat Jack cu Rose în titanic pe placa aia? Plus că dacă stăteau amândoi se luau în braţe și se încălzeau laughing Sau asta era cea mai bună idee a lor ca să facă filmul dramatic, chiar dacă nu are sens? Voi cu ce scenă, înlocuiaţi acest moment?

Ce părere aveţi despre filmul Titanic? Care e scena voastră preferată? P.S știu că întrebări d-astea sau tot pus pe aici de alungul vremii... happy

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doamne au arătat foarte clar în o grămadă de video-uri și chiar și în film că dacă se punea acolo și el se răstuna, îl și arată că încearcă să se pună și se răsturna aia. Crec voi uitați că ei erau pe apă cu placa aia și nu pur și simplu pe pământ...

| Drimmero a răspuns:

O porcarie de film, o drama pentru pasarici care trebuiau sa mai planga putin.

Puteau lua colaci de salvare sau sa se duca cu barcile cum au plecat mai multi, un scenariu slab.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Era o ușă, și nu cred că aveau loc amândoi laughing.

| Apokales a răspuns (pentru supadeceapa):

Daca foloseau colacii de salvarea, ii puneau sub acea usa/placa, atunci puteau scapa amandoi.

| supadeceapa a răspuns (pentru Apokales):

Da, dar dacă avea happy ending nu mai era un film atât de memorabil.

| Apokales a răspuns (pentru supadeceapa):

Se putea si mai bine, puteau sa moara amandoi. Asa este o jumatate de happy-ending happy. La final nu mai vedeai nici o feminista, femeile si copiii primii, s-au dus dracu' drepturile egale pe acolo.

| Apokales a răspuns:

Pentru ca filmul este o scorneala, nu respecta realitatea si nu este documentar, deci nu trebuie sa respecte realitatea. Desigur ca a facut acest gest pentru a stoarce o lacrima spectatorului.

Cred ca DiCaprio merita oscarul demult, scena mea preferata este cand se termina filmul, nu cred ca merita vizionat si a doua oara, asta din punctul meu de vedere.
Acel moment il inlocuiam cu moartea amandurora. De ce? Pentru ca dragostea este superba la inceput, cand este tanara si inocenta, nu cand esti bolnav, plin de riduri si cu tubul de pastile dupa tine. Pastram fantasticul si frumusetea filmului. Cam asa sta treaba si in Romeo si Julieta.

| Endoryus a răspuns:

Fructul interzis plus dramele femeilor. Daca el traia si era bine cum isi mai bocea ea de mila pentru el? Cum mai era dragostea aia interzisa? Femeile prostiile astea vor, nu cand cei 2 se duc spre apus impreuna. Ce parere am despre film? O porcarie.

| MaryMaria333 a răspuns:

Asta ma intrebam si eu. Ma gandesc ca daca se puneau amandoi pe usa se duceau la fund tinanduse in brate laughing)) nu putea sa tina o greutate asa mare. Ii grea femeia daramite sa il mai puna si pe el. Se scufundau la fractiune de secunda si usa se ridica sus inapoi.
Filmul mi se parut super fain. O poveste frumoasa de dragoste la care finalul strica tot farmecul. Asa a fost sa fie......stiu doar ca rose o mai ramas... daca nu o murit cumva.

| Zorn a răspuns:

Cred ca placa aia nu putea sustine greutatea amandurora.

| Anonimul2700 a răspuns:

Pai asa a fost gândit filmul, ce sa facem?!

| Mia371 a răspuns:

Nu m-am uitat la el cum nu m-am uitat nici la Harry Potter pentru că lumea a fost darnică în spoilere si da laughing