| Ravi880 a întrebat:

Mai știți cum se numea filmul acela de Crăciun,cu o femeie blondă care dă mașina peste ea și după aia ajunge în rai,unde sfântul Petre este o femeie care îi spune că nu poate intra in rai pentru că nu are rezervare, adică mai avea ceva neterminat pe pământ și o trimite la fostul ei iubit ca să-l îndrume în viață și într-o afacere hotelieră,după care trece încă un an și sfântul Petre o trimite a doua oară pe pământ,ca să o ajute pe iubita fostului ei prieten ca să învețe cum să-l iubească pe " fostul" ei iubit și să întemeieze o familie, după care când se termină timpul și ajunge în rai,acolo sfântul Petre îi spune că a apărut o rezervare pe numele ei? Apropo pe femeie o cheamă Sarah,cred,nu mai știu exact,dar ea, Sarah alege să se întoarcă pe pământ definitiv și să înceapă o nouă viață, specific că filmul era pe Netflix dar nu mai știu cum se numește poate mă ajutați voi...și voi da fundă.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

N-am zis că este acela. Am zis doar că are un subiect asemănător.
Uite, cred ca de data asta, căutarile tale au luat sfarsit. :) Vezi filmul:
How Sarah Got Her Wings (2015)
http://m.imdb.com/title/tt4555594/

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știu un film foarte asemănător, dar fata era brunetă, iar Sfântul Petre (cred că pe el îl interpreta) e tot o femeie.

A Heavenly Christmas (2016)
http://m.imdb.com/title/tt6263260/

| Ravi880 explică (pentru floresdemayo):

Mersi, dar nu este acesta... sfântul Petre este o femeie blondă, și Sarah(actrița principală) este tot blondă

| Ravi880 explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc mult de tot, ăsta este filmul și da ai meritat funda...și un compliment... ești cea mai deșteaptă tipă de pe TPU!?❤️

| floresdemayo a răspuns (pentru Ravi880):

N-am zis că este acela. Am zis doar că are un subiect asemănător.
Uite, cred ca de data asta, căutarile tale au luat sfarsit. :) Vezi filmul:
How Sarah Got Her Wings (2015)
http://m.imdb.com/title/tt4555594/

| Andrei200202 a răspuns:

Vezi ca exista pe Facebook un grup in care se vorbește despre filme in care am mai intalnit întrebări cu scopul de a afla numele unui film, găsindu se destul de repede cineva care stie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andrei200202):

@Cristi: De ce esti cu capul? Nici eu nu cred in bazaconiile astea mistice, insa ce a descris ea e o comedie cum sunt multe altele. Adica sa nu imi placa Morgan Freeman in rolul lui dumnezo' pentru ca eu sunt necredincios? Mai da-o naibii de treaba...

| Ravi880 explică:

Dragilor, nu trebuie să vă certați, filmul este din categoria dramă, romantic...și da o să dau fundă cui îmi dă numele filmului. Și da probabil uni din voi vă gândiți de ce nu caut pe Facebook și restul, ideea este că nu am rețele de socializare și nu mă interesează ...consider că am putea trăi și fara Facebook, nu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ravi880):

De cautat ar trebui sa cauti pe IMDB, nu pe FB. Stii macar unul dintre actori macar?

| Ravi880 explică (pentru GabiDumitrescu):

Tocmai asta este, nu mai stiu cum îi cheama pe actori... uneori mai uit si eu!