| KilluaSenpai a întrebat:

Netflix are subtritari si in romana?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Conform declaratiilor oficiale "pentru 80% din continut exista traducere in limba romana". Dar o parte din acesti 80%, s-ar putea sa fie dublaje, nu subtitrari. Asa ca, daca o sa-l auzi pe Bryan Cranston, "vorbind" cu vocea lui Bebe Cotimanis, ghinion, dar n-ai ce face!

| vladtheo a răspuns (pentru JackR):

In general doar filmele si serialele pentru copii sunt dublate pe Netflix Romania, sunt si seriale si filme(The Expanse, FullerHouse, StarWars), dar ai optiunea de a alege in ce limba vrei. Si da, majoritatea au subtitrari in romana.

1 răspuns: