| Nume6 a întrebat:

Nu mai exista niciun serial sau film frumos in ziua de azi, toate is prea comerciale si mediocre parca seamana intre ele ziceti voi daca nu e așa la fel si cu muzica, numai mizerii apar.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te mai uita, citește o carte.

| J0B0MAT a răspuns:

Filmele majoritatea sunt cu supereroi, dar sunt și multe filme bune. La seriale mi se pare că se găsesc din ce în ce mai bune. Dar acum depinde și de gusturi.
Muzica din România majoritar praf, dar sunt și excepții.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Asta pentru ca din filmele/muzica din trecut nu ne-a ramas decat ce e mai bun. Dar si atunci erau o gramada de mizerii.

| StrongHeart a răspuns:

Mai sunt si seriale frumoase, dar mai greu de gasit.

| Legion7X a răspuns:

Depinde ce categorie îți place. Mie îmi plac de exemplu thriller, dramă, război, istoric, psihologice, ceva bătaie sau bazate pe evenimente reale. Cele vechi sunt și mai bune.

https://youtu.be/MG9uFX3uYq4 acestea l-am văzut acum câteva zile.

https://youtu.be/qWKsiHEpiJM

https://youtu.be/kGKX5rzRMho
In două din ele joacă și o actrită foarte bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți pierde vremea cu serialele, în mare cu cele care n-au treabă cu realitatea. Mai bine uită-te la documentare și emisiuni sau chiar filme din care poți învăța câte ceva. Din proprie experiență zic, serialele îs cam moarte pentru neuroni. Depinde și de ce subiect au. Și de cum le privești, că dacă te uiți doar ca să te capteze sau ca să simți ceva sentimente cum fac adolescenții care se uită la vampiri si game of thrones, atunci clar că-i moarte pentru neuroni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate parțial.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cred ca difera, dar si din cauza faptului ca generatii diferite au gusturi diferite. Mie personal mi se pare ca, desi multe seriale si melodii nu sunt pe placul meu, sunt totusi destule care mi se par extrem de frumoase. Depinde de persoana.

| al0o0o0 a răspuns:

Trebuie sa stii sa cauti si sa ai rabdare sa o faci.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru al0o0o0):

Sau sa dai un mic search pe imdb.

| al0o0o0 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da, sau asa.

| Iamlolanoah720 a răspuns:

Da ai dreptate cu muzica