| KatherineH a întrebat:

Nu-mi amintesc cum se numea un film pe care l-am vazut mai demult. Era vorba despre fiica unui macelar care se duce la o petrecere si cunoaste un yankeu. Acolo si bea whiskey penrtru prima data, apoi ei doi incep sa se sarute intr-un dulap. Mai tarziu isi fac relatia oficiala. Imi amintesc ca macelarului ii era frica de sange, iar intr-o scena, ucenicul lui se taie la mana si trebuie sa vina sora lui ( daca imi amintesc bine) sa-l bandajeze. Stiu ca la un moment dat yankeul o sa plece in razboi, iar la final o matusa de a ei o sa-l omoare, sau asa ceva. Stie cineva ce film este?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seamănă puțin cu Gangs of New York, dar nu cred că e ăsta...totuși verifică. big grin