| YoungGuy a întrebat:

Ok deci, am vazut acum foarte mult timp un film drama / thriller, caruia nu ii mai stiu numele. In film era vorba despre o fata care se duce cu prietena ei la un club, acolo intalneste un baiat de care se indragosteste. Cand fata in sfarsit il invita acasa, el incearca sa para super prietenos si respectuos, ajutand toti membrii familiei la cate ceva, gen joaca basket cu tatal fetei, ii repara masina mamei vitrege si asa mai departe, intr-o seara pe cand a fost invitat la cina, inainte de masa este prins de catre fratele fetei in baie, tragand cocaina pe nas, iar mai apoi in timpul mesei, mama vitrega a fetei primeste un telefon de la un tip care aparent este fostul sef al baiatului si care aparent ii povesteste tot trecutul lui si cat de psihopat era, apoi el nervos se ridica de la masa, incepe sa se certe cu parintii fetei, in final plecand cu ea cu masina. Cand in final ajung cei 2 la casa lui, isi arata adevarata fata intunecata, batand-o si totodata sechestrand-o, dupa care isi suna cativa prieteni pentru o "spargere" la casa fetei, el o leaga pe fata de maini si ii pune scotch pe gura, o urca in masina si se intalneste cu prietenii la casa ei, acolo ea ramane in masina, legata. Cei 3 sau 4 nu stiu cati erau intra in clasa, leaga membrii familiei pe canapea si incep sa fure de prin casa, cu muzica la maxim, apoi fata cumva se elibereaza din franghia cu care era legata si se strecoara in casa, urmeaza ceva bataie, fata vs cei 3, iar la final psihopatul moare din cauza fetei care l-a zdrobit cu masina de usa garajului lor. Any ideas?

PS: Daca stiam macar un nume din film, gen al lui sau al ei as fi cautat pe google actorul sau numele pe care l-a primit in film, dar nu mai stiu.

PS2: Orice greseala gramaticala gasita de voi, a fost facuta din pura neatentie.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi dacă e... Fear (1996)

| YoungGuy explică (pentru floresdemayo):

Nu e, insa povestea e aproape indentica, omg.