| LilWayne3 a întrebat:

Ok, deci. aseara am vazut din nou "Inchisoarea ingeriilor" un film foarte bun, sincer il ador pe Morgan Freeman, e un actor bun, un alt film bun pe care l am vazut ar fi "Ingropat de viu" sau cel putin asa cred ca se numeste, soferul de camion rapit de asa zisii teroristi, un alt film bun ar fi "Holul mortii", din nou nu sunt sigur de nume dar bate pe acol, cel in care un om de culoare masiv si inalt dar inofensiv e condamnat la scaunul electric, chiar daca era nevinovat, o mare parte din film se petrece pe acel hol din cladirea cu celule.
Acum vine intrebarea mea, cunoaste cineva filme la fel de bune, care te pun pe gandit pana dimineata, filmele astea sincer m au facut sa stau cateva ore bune si sa meditez.
FUNDA PENTRU CELE MAI BUNE FILME! (macar unul)

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dragonfly (2002), Never Let Me Go (2010), The Boy in the Striped Pyjamas(2008), The Best Offer (2013), The Book Thief (2013), The Hundred-Foot Journey (2014), What Dreams May Come, Elle s'appelait Sarah (2010).
Mult mai vechi, dar fenomenal: Sleepers (1996)
Îți dau și un anime super, un film animat, nu doar pentru copii, ci chiar și pentru adulți. E o poveste despre sacrificiu și dragoste: Grave of the Fireflies/Hotaru no haka

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Buried Alive (1990),How I Spent My Summer Vacation (Get The Gringo 2012), Jamesy Boy (2014),The Experiment (2010),The Stanford Prison Experiment (2015),Camp X-Ray (2014),Starred Up (2013),Dom Hemingway (2013),Imperium (2016),The Belko Experiment (17 martie 2017),, mai poți să încerci și Paranoid Park (2007),L'enfant d'en haut (Sister 2012), iBoy (2016)

| sabin89 a răspuns:

Iti dau eu unu si bun:
Shawshank Redemption

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Into the wild te pune pe ganduri foarte mult, a monster calls mi-a placut, Manchester by the Sea, Snowden, Loving, Se7en cu freman, 12 Years a Slave, A Beautiful Mind, Million Dollar Baby freman foartea bun un sfarsit care te face sa te gandesti.In the Heart of the Sea, OFF:into the wild m-a pus foarte mult pe gandit sa fi atent pe poveste.