| Adry05 a întrebat:

Ok mi-a ramas gandul la un film pe care l-am vazut acum ceva ani si nu-mi amintesc nimic despre el decat ca a fost nominalizat sau a castigat un Oscar, asta pentru ca cautasem eu in ziua respectiva `filme dupa premii oscar` sau ceva asemanator.
Filmul e destul de vechi, cred ca inainte de 2000. Nu l-am vazut tot, doar inceputul. Era un baiat cam amarat care ajunge in casa unei femei mult mai in varsta decat el. Stiu ca ea ii pregateste o baie si il spala, un moment asa, mai intim. Apoi cei doi fac dragoste.
Am mai lasat pana la o faza cand el statea la masa cu familia si tot ce avea in minte e cum facea dragoste cu femeia aia. Familia il striga si el nu se putea concentra la ce ziceau ei.
Stie cineva, cumva, cum se numeste? Nu stiu de ce am o vaga impresie ca avea ceva legatura cu Kate Winslet, dar nu bag mana in foc.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

The Reader

| Adry05 explică (pentru gelu1970):

Asta este! Multumesc frumos, nu ma asteptam sa-l gaseasca cineva laughing

9 răspunsuri:
| luciannicolae95wow a răspuns:

The Reader (2008) L-am vazut

| Adry05 explică (pentru luciannicolae95wow):

Si cum ti s-a parut? Merita sa-l vad?

| luciannicolae95wow a răspuns (pentru Adry05):

Bun, m-am uitat datorita lui Kate

| gelu1970 a răspuns (pentru Adry05):

Eu l-am vazut de 3 ori si de fiecare data cand e difuzat il revad.
sunt persoane ce il considera o porcarie.
pentru mine e un film excelent si de fiecare data il revad cu placere.

| Adry05 explică (pentru gelu1970):

Imi poti spune ce-ti place atat la el dar fara sa-mi faci spoiler?

| luciannicolae95wow a răspuns (pentru Adry05):

In primul rand povestea originala, Kate este magistrala in acel rol si faptul ca a recunoscut crimele comise in perioada nazista. Este un film aparte, si da multi nu-l inteleg, oamenii vor doar filme cu violenta si sex. Filme clasice gen Lwarance of Arabia, Godfather si Taxi Driver sunt uitate de noua generatie "Facebook". Asta e parerea mea, desi am 21 de ani, nu am nici o legatura in materie de filme si muzica cu aceasta generatie ipocrita.

| gelu1970 a răspuns (pentru Adry05):

Vizioneaza filmul. daca ti-a placut imi scrii un mesaj si iti voi spune.
posibil sa il consideri un film slab.
vorbim.
o seara buna.

| Adry05 explică (pentru gelu1970):

Ok, o sa-l vad si revin cu-n reply. happy
O seara frumoasa si tie!