| dayandnightdreamer a întrebat:

Pareri despre Peaky Blinders?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foarte bun

| Sofer a răspuns:

Frumos. Merita văzut.

| Sn4k3 a răspuns:

Merita vazut.

| J0B0MAT a răspuns:

Unul din cele mai bune seriale pe care le-am văzut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parea interesant la inceput. Apoi a devenit din ce in ce mai penibil pe masura ce a inceput sa se concentreze pe chestia cu sentimente spuse in soapta dintre Tommy si Grace. L-am abandonat dupa ce am terminat sezonul 1.

Inca mi se face greata cand imi aduc aminte conversatia pe care a avut-o Grace cu matusa lu Tommy. Finalul sezonului a fost absurd. Coloana sonora mi se pare nepotrivita pentru perioada din timp in care are loc actiunea.

Am si ceva oarecum da bine despre serial. A reusit sa ma faca sa ranjesc destul de larg la un moment dat cand dupa ce au fost suparati de unii, peaky blindersii si-au luat bastile da pa cap si au inceput sa-si loveasca inamicii cu ele, in slow-motion:
https://youtu.be/v4odL3rZkZc?t=169

| Reghqen a răspuns:

Foarte frumos, îmi place rău rolul lui Tom Hardy big grin