| UnVis a întrebat:

Paster fericit dragi otaku! De pe internet am auzit ca sez.3 din Sword Art Online apare pe 24 apr 2014 (in Japonia), vreau mai multe detalii si daca se poate informatii de pe ce situri vom putea viziona prima data ro sub sau eng sub?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hristos a inviat!
In primul rand nu este vorba despre sez 3, ci de sezonul 2 titlu oficial "Sword Art online: Phantom Bullet" (aka SAO II).
Cat despre data aparitiei, nu stiu pe unde ai citit ca va fi lansat in Aprilie, dar este fals.
Sezonul va fi lansat in luna Iulie 2014. Inca nu au anuntat si in ce zi a lunii Iulie.
Personal am facut un anunt aici (pe TPU), legat de sezonul 2 din SAO. http://www.tpu.ro/......n-care-va/

Sunt sigur ca dupa ce apare online tradus in engleza, imediat va fi tradus si in romana.
in engleza Anime44.com
in romana A-Nolimit.ro (sau alt fansub, depinde cine are o calitat mai buna a subtitrarii)

Ce alte detalii mai doresti?
- va fi vorba de un alt VRMMORPG "Gun Gale Online" (aka GGO).
- dupa cum scrie si in titlul oficial iti dai seama ca va fi cu arme de foc
- personajele principale: Kirigaya Kazuto (nickname "Kirito") si Asada Shinon (nickname Hecate, dupa arma ce o are in noul joc, PGM Hecate II calibru 50 )

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

EngSub o sa fie disponibil in cel mai scurt timp pe http://www.animecenter.tv!