| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Pentru cei care ati vazut Death Note pana la capat, sunteti multumiti de faptul ca Near a castigat sau voiati ca Light sa o faca? Eu personal, chiar daca imi placea de Light, consider ca s-a intamplat ceea ce trebuia!

Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Voiam să o facă L.
Îți recomand și alte anime psihologice https://myanimelist.net/animelist/Fineas?status=7&tag=psihologic

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat multe din Death Note. Dar ideea in sine de a omori toate gunoaiele lumii cu un carnetel e geniala. Pacat ca Light a omorat si oameni nevinovati.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Imi place foarte mult Death Note. SPOILER ALERT! Mi-as fi dorit ca Light sa castige la final, parerile sunt impartite desigur, dar asta este opinia mea.Nu mi-a placut in schimb ca a omorat oameni nevinovati, si as fi vrut sa nu il omoare nici pe L, mi-a placut mai mult de L decat de Near. Daca procurorul ala psihopat nu facea greseala aia stupida cu carnetele Light castiga.

| Hela a răspuns:

Bineinteles ca ii corect ce s-a intamplat. excesul de zel mereu trebuie pedepsit laughing)