| anonim_4396 a întrebat:

Personajul vostru preferat din naruto si de ce. funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Animeul este foarte complex din punctul meu de vedere, de aceea am mai multe personaje preferate. Un top 3 ar suna cam asa: Naruto, Gaara, Orochimaru. Imi place de fiecare personaj in parte, dar de data asta am sa explic mai detaliat de ce imi place Orochimaru pentru ca sunt sigura ca nu sunt foarte multi oameni care il apreciaza.
Sincer mie mi-a placut de el din primul epsiod in care a aparut. Cred ca pe orice om il atrage misterul si asta era Orochimaru in primele episoade, un mister. Nu se stia cine e, nu ii arata chipul, doar se vorbea despre el ca si cum ar fi cel mai puternic si malefic shinobi din lume. Normal am fost foarte curioasa. Se spune ca binele plictiseste si raul atrage. In cazul meu a mers proverbul asta.
Imediat dupa ce i s-a dezvaluit identitatea mi-a placut si mai mult si am stiut ca el este personajul meu preferat. Avea o putere aparte, de a controla serpii (mereu mi-au placut serpii, mi se par exotici si mereu mi-am dorit unul, stiu ca pare nebunesc), era o legatura cu el si culoarea mov (predomina in hainele lui si de asemenea conturul ochilor), iar mie imi place la nebunie culoarea. Apoi, scopul lui in sine mi se pare cel mai bun din anime. Sa cunosti toate tehnicile din lume e cel mai ambitios lucru pe care si l-ar dori cineva, iar el a fost aproape de a realiza acest lucru. Probabil par motive marunte, dar detaliile astea au m-au facut sa imi placa personajul atat de mult. Puterea absoluta, rautatea, misterul, ambitia si peronalitatea rece le-am apreciat mereu intr-un anime sau film.
Bafta!

6 răspunsuri:
| annahandball a răspuns:

Personajul meu preferat este cu siguranta Sasuke. De cand l-am vazut din primele ep am stiut ca era ceva cu el, iar dupa ce i-am auzit povestea am intels si ce: era obsedat sa isi razbune parinti pe care i-a iubit asa de mult.
S-a antrenat din rasputeri si a inceput o relatie de prietenie cu echipa 7! M-ai tarziu a recunoscut ca s-a imprietenit cu Naruto din cauza munci lor de echipa si a rivalizari.
Chaiar daca a plecat din sat la OROCHIMARU EL TOT A PUS PRET PE VIATA OMANILOR.
Acum bineintel ca a innebunit dupa razbunare. Afland ca fratele sau mai mare, Itachi, era nevinovat pentru asasinarea clanului sau.Si-a petrecut 9 ani ca sa isi omare fratele ba chiar a uitat si de preteni sai pentru a afla ca el era nevinovat si moartea clanului Uchiha a fost ordonata de konoha(satul fruzei).
Acum e a devenit un delicvent cautat international care apartine de Akatsuki si isi doreste sa anihileze Konoha pentru sacrificarea satului.Chiar daca acum nu mai tine cont de viata oamenilor si il intereseaza numai mortea omanilor din Satul Frunzei el tot ramane personajul meu preferat pentru ca a suferit ata de mult si inca m-ai sufer plus ca el si-a iubit cu adevarat familia si nu intelege dc era nevoie de acest sacrificiu. Sper ca Naruto il va aduce pe calea ce buna in final si va inverca sa ii explice ca orice ar face acum e fara nici un sens.

| Melindutza a răspuns:

Sakura pentru ca e draguta desteapta iute (rapida)
Sasuke e dragut

| Roxana0606 a răspuns:

Imi plac toate
Ideile sunt inspirate din viata reala bazate pe unele intamplari reale pe care le traim majoritatea! Naruto da dovada de curaj,loialitate celor din jur,nu se lasa batut nici cand toti il fac sa-si piarda increderea in el sau cand este descurajat,ambitios lupta pana la epuizare,isi risca viata fara sa se gandeasca prea mult!
Hinata este foarte timida, retrasa dar totodata cel care ii da curaj sa nu cedeze este Naruto!
Sakura putin istericadar intr-un mod amuzant numai cand vine vorba de Naruto, se pierde cand vine vorba de Sasuke deci el are o influenta puternica pe plan emotional! Chiar si asa in timp devine o femeie puternica!
Sasuke este personajul meu preferat insa.pe parcursul episoadelor devine usor influentabil de Orochimaru, din dorinta de a se razbuna pe fratele sau Itachi mai devreme sau mai tarziu ajunge la mana lui Orochimaru! Iar in final ajunge acolo unde astepta, il distruge pe Itachi si trece de partea raului!
Relatia dintre cei 4 este interesanta, Sakura sufera dupa Sasuke ...Hinata dupa Naruto.Naruto dupa Sakura.si este tot timpul un cerc intre ei, interesant devine la adolescenta lor! big grin

| BLABLAGAGA a răspuns:

Sakura findca avea parul lung ca e fata si ca are parul roz

| EverWoW a răspuns:

Sakura.E draguta, frumosa, inteligenta, e rapida la lupte si invata repede totul si reuseste de prima data.

| Amaterasu a răspuns:

Madara.De ce? Pail e el genul necurtator, care nu iarta greseli in lupta.E genul care si atunci cand stie ca poate pierde, asteapta ca adversarul sa faca o "mutare" proasta pentru a recastiga controlul luptei.