| 7Young a întrebat:

Puteti sa imi ziceti cateva filme de animatie foarte bune?
Cele pe care le-am vazut: happy feat 1 si 2, baby boss, incredibles 1 si 2,
kung fu panda 1, 2,3, astroboy, rio 1, 2, corgii cateii reginei, yeti omul zapezii cel din 2019, marea aventura lego 1, 2 angry birds 1, 2 batman contra lui dracula 2005, gforce 2009, ralph 1, 2 megamind, hotel transilvania 1, 2, 3 next gen 1, masini 1, 2,3, ferdinand, coco, bigfoot junior,ice age toate filmele, toy story 1, 2,3,4, emoji filmul, sunt un mic ticalos 1, 2, 3 minioni 1, astept pe 2 sa apara, scoob! Astept sa apara cuibul dragonului 1, 2 cam atat.
Ca sa se stie nu imi place frozen.

2 răspunsuri:
| TheWznd a răspuns:

Îți plac astea mai vechi?

101 Dalmatians "101 Dalmațieni", Lady and Tramp "Doamna și Vagabondul" sunt foarte faine, după părerea mea cele mai bune desene animate ale secolului XX.
Din aceeași categorie "mai vechi", dar fără vârstă ar fi:
Ratatouille
Aristocats "Pisicile Aristrocate"
Jungle Book "Cartea Junglei" (1967)

Dacă nu...
Seria Madagascar e bună.
Rise of the Guardians (2012) - "Cinci eroi de legendă" în română.
Klaus (2019), un film de animație extraordinar. A fost nominalizat la oscar.
Finding Nemo (2003) e nemuritor. După 13 ani a apărut și Finding Dory (2016), și a fost un succes, ceea ce spune multe despre calitatea desenului animat.
Inside-out (2015) - "Întors pe dos" în română.
Wall-e (2008)
Bolt (2008)

Dacă îți place serialele animate:
Avatar: The last Airbender
Avantar: Legend of Korra

| 7Young explică (pentru TheWznd):

Avatar sunt preferatele mele mersi da intr-un fel astea mai vechi da imi place cartea junglei am vazut si pe 1 si pe doi mersi Foarte mult