| anasofia12305 a întrebat:

Recent,am vazut filmul "Saroobig grinrumul spre casa".Am auzit ca a fost nominalizat la Oscar.Imi putei spune ce nominalizare a luat? Plus:Stiu ca s-a scris si cartea, dar o gasesc doar in engleza.Imi puteti recomanda un site de unde sa cumpar cartea in romana, va rog?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"Un film foarte nominalizat, nu doar la Oscar (6), ci și la Globul de aur (4) și BAFTA (5). La Oscar, este nominalizat la „cel mai bun film", „cel mai bun scenariu adaptat", „cel mai bun actor în rol secundar" (Dev Patel), „cea mai bună actriță în rol secundar" (Nicole Kidman), „cinematografie" (Greig Fraser)… Mulțumesc Doamnei Mihaela Grancea pentru ajutor…"

(sursa: antoneseiliviu.wordpress.com)