| anonim_4396 a întrebat:

Recomandati-mi cel mai bun serial pe care l-ati vazut, si de ce merita sa fie vizionat?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Povestea se invarte in jurul unui asa zis "mentalist" numit Patrick Jane care, prin inteligenta lui si capacitatea lui de a observa si cele mai mici detalii, se preface ca poate citi mintea oamenilor si poate lua legatura cu lumea de dincolo. Bineinteles, contra cost. Ajunge sa fie difuzat pe un post de televiziune unde face greseala de a lua peste picior un cunoscut criminal in serie numit Red John. Criminalul ii omoara sotia si asa incepe serialul.
Cazul ajunge pe mana unei echipe BIC (Biroul de Informatii California), iar el, Patrick Jane, ajunge sa faca parte din acea echipa ca si consultant. Doar ca sa participe si el la vanatoarea criminalului care i-a ucis familia si sa aiba sansa sa se razbune.
El ajuta la rezolvarea unui numar impresionant de cazuri prin metodele sale nonconformiste, uneori actionand chiar in afara legii.

Poti spune ca e un fel de Dr House al serialelor politiste acest Patrick Jane.

22 răspunsuri:
| VibeTrix a răspuns:

13 Reasons Why. Uita-te si nu vei regreta

| anonim_4396 explică (pentru VibeTrix):

Am vazut primul sezon, vedeam daca apare si al 2 lea, multumesc de recomandare.

| VibeTrix a răspuns (pentru anonim_4396):

Va aparea in luna martie al acestui an.

| anonim_4396 explică (pentru VibeTrix):

Asta nu stiam

| JackR a răspuns:

Pe langa cele deja mentionate, am inca doua:

The Blacklist - scenariu de genul "nimic nu este ceea ce pare" + umor de buna calitate.
Lost Girl - fantasy "la greu": varcolaci, dwarfi, valkirii, vampiri etc. Personajul principal este un succubus!

| 2007teen a răspuns (pentru JackR):

The Blacklist suna bine, Multumesc de recomandare big grin

| JackR a răspuns (pentru 2007teen):

5 sezoane, 99 de episoade pana acum. And counting! happy

Vizionare placuta!

| anonim_4396 explică (pentru JackR):

Inseamna ca e bine gandit, daca inca se deruleaza happy

| nda a răspuns:

The Mentalist l-ai vazut?!

| 2007teen a răspuns (pentru nda):

Nici nu am auzit de el, o sa il caut, multumesc de recomandare. Cam ce este atractiv la acest serial?

| 2007teen a răspuns (pentru nda):

Gata m-ai convins big grin Ma apuc sa vizionez acest serial, suna pe gustul meu.

| nda a răspuns (pentru 2007teen):

Povestea se invarte in jurul unui asa zis "mentalist" numit Patrick Jane care, prin inteligenta lui si capacitatea lui de a observa si cele mai mici detalii, se preface ca poate citi mintea oamenilor si poate lua legatura cu lumea de dincolo. Bineinteles, contra cost. Ajunge sa fie difuzat pe un post de televiziune unde face greseala de a lua peste picior un cunoscut criminal in serie numit Red John. Criminalul ii omoara sotia si asa incepe serialul.
Cazul ajunge pe mana unei echipe BIC (Biroul de Informatii California), iar el, Patrick Jane, ajunge sa faca parte din acea echipa ca si consultant. Doar ca sa participe si el la vanatoarea criminalului care i-a ucis familia si sa aiba sansa sa se razbune.
El ajuta la rezolvarea unui numar impresionant de cazuri prin metodele sale nonconformiste, uneori actionand chiar in afara legii.

Poti spune ca e un fel de Dr House al serialelor politiste acest Patrick Jane.

| BryBard a răspuns:

The Walking Dead, actiune calumea + scenariu fain.
Game of Thrones la fel actiune la greu, medieval personaje Breaking Bad-umor la greu, actiune.
smechere.Stiu ca is mai de baieti dar asta e.Ti-as recomanda
Prison Break- am auzit ca majoritatea fetelor is inebunite dupa el, mai bine spus personajul principal.

| 2007teen a răspuns (pentru BryBard):

TWD a fost serialul meu numar 1, din 2010 pana la sez 8, care a omorat toata seria.
Din lista ta, nu am vazut Braking Bad, merita pana la final?
In schimb, Prison Break, a fost cam prea tras de par inca din sez 1, asa ca am renuntat.
Multumesc de raspuns! Daca mai ai recomandari, in timp, poti lasa comentariu big grin

| BryBard a răspuns (pentru 2007teen):

Braking Bad nu l-am vizionat dar am auzit prieteni si am vazut faze din el comice, si merita parerea mea, dar eu zic sa cauti deva mai de fete " laughing

| 2007teen a răspuns (pentru BryBard):

Si eu care ma pregateam sa iti dau funda laughing
Spre exemplu, Top 4 seriale preferate ale mele sunt, The Punisher 2017, TWD, Sons of Anarchy si GoT. Deci recomanda-mi ceva in genul, chiar daca sunt fata.

| BryBard a răspuns (pentru 2007teen):

Iti zic maine, ca trebuie sa dorm si eu laughing

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

The Originals, The 100

| justme2226 a răspuns:

Uită-te la True Blood.Este vorba despre vampiri, zâne, vârcolaci și alte vietăți supranaturale.Mie îmi place foarte mult(sunt la sez 5).Nu știu ce vârsta ai, dar te atenționez că are și scene de nuditate.Pe mine m-a ținut în suspans fiecare episod pe care l-am vizionat până acum.

| 2007teen a răspuns (pentru justme2226):

Multumesc de recomandare big grin True Blood l-am vazut la vreamea cand asteptam fiecare episod sa apara pe rand, ma simt batrana hahaha, am 23. E un serial bun, Vizionare placuta!

| Geanina_Lupoaie_1999 a răspuns:

Narcos! un serial de calitate, dur, bazat pe fapte reale. acțiunea are loc în jurul celui mai mare traficant de narcotice din lume, Pablo Escobar. Pe mine m.a marcat și mi.a ridicat foarte multe semne de intrebare, având în vedere că ceea ce se petrecea atunci, se petrece și astăzi cu la fel de multa lejeritate.

| 2007teen a răspuns (pentru Geanina_Lupoaie_1999):

Interesant, am sa arunc o privire big grin Multumesc de recomandare.

| Nicknamenone02 a răspuns:

Prison break❤❤