| m1haytza a întrebat:

Sal TPU. cine imi poate spune si mie niste serila (anime) frumoase in afara de (dragon ball, bleach, naruto shippuuden, death note, one piece) si nu vreau sa fie liste de 20-30 de anime vreau acolo cateva dar sa fie frumoase.dau funda pentru cele mai bune

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut happy Ai incredere, sunt cel mai mare fan al anime-urilor, si am vazut peste 90% din toate anime-urile existentewinking Iti propun sa incerci Sword Art Online, este super tare anime-ul, are foarte multa drama, si si mai mult romantism happy Daca vrei ceva amuzant, si putin pervers, iti propun Baka To Test To Shoukanjuu, este cel mai amuzant, dar cel mai amuzant anime pe care l-am vazut vreodata laughing Razi cu lacrimi la fiecare episod big grin Daca vrei ceva actiune, incearca Fairy Tail happy Este super frumos, si interesant. In caz ca iti place misterul / suspansul / horrorul, iti propun Supernatural The Animation, Attack On Titan, sau Danganronpa big grin Si, ei bine, daca iti plac anime-urile perverse, iti voi da cele mai perverse pe care le stiu: Ar fi Highschool DxD, care este super pervers. Kiss x Sis are peste tot saruturi, si este foarte pervers, ti-l recomand, poate chiar mai mult ca Highschool DxD (Asta este daca vrei si niste actiune pe langa perversitate big grin) Si ar mai fi unul frumos Kampfer, care are ceva mai mult scene lesbiane tongue Nu e chiar hentai, are unele scene foarte perverse big grin Ar mai fi la categoria dragoste si B gata H kei, Clannad & Clannad After Story si Shuffle!winking In caz ca vrei ceva gen lupta intre bine si rau, Ao No Exorcist big grin Hai ca am dat destule laughing Scuze, dar cand vine vorba de anime-uri, nu ma pot opri big grin Sper sa te fi ajutat cu ceva happy Vizionare placuta!winking

| ryuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey! Ai cont pe MAL? sau da-mi o lista cu toate anime-urile urmarite de tine.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru ryuu):

Salut... Ce-ai aia MAL? laughing Nici nu am auzit de el, d-apoi sa am cont... Daca vrei o sa iti scriu preferatele mele laughing Dar sincer daca mai stiu cate am vizionat tongue Iti spun ca majoritatea erau ecchi / mister / drama / romantism / amuzant happy. Bafta!

| m1haytza explică (pentru ryuu):

Am scris la ce m-am uitat in intrebare big grin

| ryuu a răspuns (pentru anonim_4396):

MAL sau http://myanimelist.net/, este un site care contine toate anime-urile existente din toate formatele (Serii TV, OVA, ONA, Movie, Special); detalii despre aceste anime-uri. Bineinteles si manga.
Cand ai spus "am vazut peste 90% din toate anime-urile existente", te refereai la anime-urile traduse in romana. Nu? :D

| anonim_4396 a răspuns (pentru ryuu):

:o Nu am mai auzit de MyAnimeList big grin Poi da, ma refer la cele traduse in romana laughing Doar nu ma uit in engleza (Nu prea ma pricep) Sau in japoneza (Stiu ceva cuvinte gen sora inseamna cer, sau nande / doshte inseamna de ce si chestii din astea, dar nu inteleg tot ce zice laughing.) Si alte limbi nu mai stiu decat putina franceza si putina germana happy In plus, nu ma uit la manga... Acolo nu se misca, nu se vede fiecare detaliu, nu e color, nu se aude si muzica de pe fundal, se intelege si mai greu, fiind doar ceva desenat (De exemplu daca se transforma Chouji in bila aia mare, si trece printr-un zid, in timp ce vine un sarpe si il mananca laughing Sau altceva, am dat doar un exemplu, nu prea se intelege big grin Daca pricep ce vreau sa zic. In plus, nu imi place sa fie ceva scurt happy Te si prinzi ca mai sunt cateva episoade [Vreo 10-20] pana anime-ul intrece manga-ul. Deci sunt foarte multe diferente, si nu imi place manga :-s)

10 răspunsuri:
| zHeArTz a răspuns:

Fairy Tail
Sword Art Online love struck

| Marus91 a răspuns:

Http://www.deseneanime.ro/
poate gasesti tu ceva ce iti place
vizioanare placuta

| m1haytza explică:

Si as vrea sa fie ceva gen cu cele mentionate.

| Ivan_Sorina_1991 a răspuns:

Fairy tail, master rave, air gear, kuroshitugi(ceva de genu se scrie),

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivan_Sorina_1991):

Salut big grin Se scrie Kuroshitsuji big grin Si se pronunta Curoșițuji big grin