| Winstern a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul The Lovely Bones (2009), crying pe mine m-a facut sa plang sad :`(
Eu din acest film am invatat:
1. Sa imi iubesc frati si Parinti
2. Sa am grija de mine sa nu ma las pacalit de oricine
3. Sa pretuiesc viata mai mult
Mi-a placut tare mult `` Raiul``din film
Acel `` Rai `` chiar exista?
Voi ce ati invatat din acest film?
Scuze categorie
Cel mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

E bine că ai învățat să prețuiești câte ceva urmărind acest film.Și Saoirse Ronan (copilul răsfățat) învață sa uite din propriile ei filme, pe mine evoluția ei m-a copleșit. Apoi trebuie să ai în vedere că acest film are la bază romanul cu același nume The Lovely Bones (2002) al Alicei Sebolb.Prin filtrul cărții filmul pierde din noutate,iar țesătura (destul de complexă și compactă,cu momente de emoție nu tocmai sporadice) este cea a unui thriller cu tentă fantastică, ce a câștigat totuși durabilitate și un coeficient înalt de încredere.Cât despre Rai... știu și eu...un dar al cerului pentru eterna copilărie.Ce mai poți să înveți dintr-un film, să cauți un altul, dacă tot ți-a plăcut atât de mult, și cu o temă relativ asemănătoare, deci n-am de ce să scuz categoria, ai nimerit-o, iar un alt film îți pot sugera chiar eu, pentru un pas înainte:Heaven Is For Real (2014)

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns (pentru Winstern):

Inspirat dintr-o poveste adevărată, este vorba și despre rai, chiar la fel nu, dar merită încercat, ai ceva de învățat și din acesta//Cu plăcere, mulțumesc și eu.

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns (pentru Winstern):

A fost mai educativ, încearcă The Invisible (2007),mai apropiat de The Lovely Bones (2009),numai că aici personajul este un adolescent.

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns (pentru Winstern):

Cu plăcere.

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns (pentru Winstern):

Încearcă și God's Not Dead (2014),Hereafter (2010)