| Costea_Mihaita_1992 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor!
Recent mi-am amintit de un anime dar problema este că nu îmi mai amintesc cum se numește. Dar este și o parte bună, că îi mai știu povestea (în mare).
Era vorba de un băiat mai mic de statură și plinuț (gras)de care își băteau joc unii băieți mai mari și de o fata mai populară. Fata l-a invitat la prânz și toți erau cu ochii pe ei. Fata i-a dat un un capăt de cablu pe care trebuia să îl bage la gât ( acolo aveau o "intrare "ca la stic ). După ce a băgat cablul fata i-a trimis un fișier care avea să îl schimbe. După ce a acceptat acel fișier el noaptea a avut un coșmar ( care i-a creat un avatar pentru acea aplicație ). El ziua următoare după ce a ieșit din curtea scolii tot peisajul s-a schimbat ( nu mai știu cum ) și el trebuia să reziste o anumită perioadă de timp, altfel își pierdea puterea... După câteva episoade fata suferă un accident și este internată în spital, la care personajul rau vine la ea și încearca sa o omoare. Dar apare băiatul acela plinuț și o apără.

Cam atât mai știu din anime că l-am văzut acum 2 ani.

Răspuns Câştigător
| Popovici_Daniela_1985 a răspuns:

Asuna și kirito caută asa

| Costea_Mihaita_1992 explică (pentru Popovici_Daniela_1985):

L-am găsit
Scuze dar nu este acela

| Justme1997 a răspuns (pentru Costea_Mihaita_1992):

Suna interesant, zi-mi si mie numele

| teo530 a răspuns (pentru Costea_Mihaita_1992):

L-ai găsit? Cum se numeşte?

4 răspunsuri:
| Glav a răspuns:

Accel world se numeste anime-ul!