| Kinus12 a întrebat:

Aș vrea o listă cu filme originale, unice.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Lul
ce intelegi prin NEoriginale si NEunice?
MOR de curiozitate

| Kinus12 explică (pentru Bizon95):

Care au o tema ce nici un film nu mai are
Gen:tema filmul Keith este luata dupa filmul A Walk To Remember, sau Sweet November sau trilogia Taken are acceasi tema centrala cu Man on Fire la fel si Stolen
Dar de exemplu de exemplu despre fIlmul Revolver nu cred ca mai exista asemenea film inainte.Asta numesc eu original
Consider filmele originale care nu sunt luate dupa altele si preferabil nici dupa carti sau cazuri reale.Si asemenea lui Revolver, Matrix, Fight Club, Oldboy(2003)
Poate fi orice gen cu exceptia horrorului.Insa daca astfel de filme originale numai de gen horror sunt atunci te rog mentioneaza le si pe aceea

| Bizon95 a răspuns (pentru Kinus12):

Ok, inteleg, atunci o sa ma gandesc, sper ca imi vine ceva in capwinking