| skat a întrebat:

Salut as vrea si eu un film gen Hobbit sau serialul Game Of Thrones

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Partacus

Spartacus prezintă povestea revoltei gladiatorilor sclavi împotriva romanilor prin intermediul luptelor din arenele romane.

Black Sails

Acţiunea din serialul Black Sails este plasată în lumea pirateriei din secolul al 18-lea şi se apropie foarte mult de subiectul prezentat în Game of Thrones.

Rome

Acţiunea serialului se desfăşoară în Roma şi prezintă luptele pentru putere care au avut loc în oraşul de gladiatori, de la războiul civil al lui Iulius Cezar în 49 î.Hr. până la lupta pentru putere dintre Octavian şi Marc Antoniu.

The Devil’s Who

The Devil’s Who prezintă imaginile din timpul Războiului Civil american mai mult ca pe o fantezie decât ca pe o relatare istorică. În serial există o luptă strânsă între membrii familiei regale ce urmeză să acceadă la tron.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Warcraft (2016)

| faramatania a răspuns:

LOTR (seria),iar seriale:Vikings, Merlin, Legend Of The Seeker, Camelot, poți să mai încerci și Beowulf: Return To The Shieldlands și The Shannara Chronicles

| octav005 a răspuns:

Uite incearca. o sa iti placa.
Mythica.The.Necromancer.2015
Mythica.The.Iron.Crown.2016

| Catalin77945 a răspuns:

Incearca warcraft si cronicile shanara
Sunt foarte ok happy