| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Care sunt personajele voastre preferate din carti, filme, seriale sau ce tipuri de personaje va plac?

5 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Personajele principale din cărțile lui Sven Hassel. Într-adevăr dacă ar fi sa aleg dintre ele un preferat as spune simplu : Joseph Porta!

| Cinevacatoatalumea explică:

Eu sunt fascinata de personajele privite ca negative, sau secundare. Imi plac personajele controversate. De exemplu personajul Severus Snape din Harry Potter e preferatul meu. Duce o lupta interioara intre putere si iubire. El era personajul despre care nimeni nu ar fi crezut ca ar putea iubi si totusi la final am aflat ca era cel care iubea cel mai mult. Legolas din The Hobbit e si el un personaj interesant. Sta intre o iubire neimpartasita si loialitatea fata de tatal lui, regele Thranduil.

| Satango a răspuns:

Găsesc ceva fascinant până și în ultima literă care-l descrie pe vreun personaj.

| Dumbi a răspuns:

Imi plac personajele care au o viata ca a mea, care ma descriu putin. Nu am un personaj preferat dintr-un anumit film sau carte, imi plac personajele din filmele care imi plac, nu sunt genul caruia sa ii placa actiunea(bine poate filmelele cu Paul Walker, cateva, dar nu gen Karate Kid).

| Denisa09Ax a răspuns:

Eu in general ma uit la seriale.
Din The vampire diaries : Elena, Damon si Stefan.
Din Teen Wolf : Alisson, Stiles si Scott.
Din Gossip girl : Blair, Serena, Nate si Chuck.
Si din filmul Fifty shades of Grey :Anastasia si Christian.
Ti le recomand.