| roby223 a întrebat:

Salut, cate serii Dragon Ball sunt? Si care e prima?

Răspuns Câştigător
| BeaTMaN696 a răspuns:

Dragon ball - este prima serie
Dragon ball z - a doua
Dragon ball gt - este o serie filler (adica in plus care nu trebuie neaparat vizionata pentru ca nu are legatura cu povestea)
Dragon ball kai - este varianta noua si mai scurta a seriei Dragon ball z ( dar mai bine te uizi la z decat la kai)
Dragon ball super - este a treia serie, continuarea de la z
Super dragon ball heroes - este o mini serie cu un nou arc care este si acela un filler, episoadele avand doar 7 minute in aceasta scurta serie care nici asta nu trebuie neaparat vazuta.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TristanTzara a răspuns:

Sunt vreo 6:
Dragon Ball (mulți nu au văzut-o, încep cu Z)
Dragon Ball Z (se face o sigmbare ințială fața DB)
Dragon Ball Kai (e același conținut ca în Z, doar că e reeditat și e scos mare parte din filer-ul care nu e în Manga)
Dragon Ball GT (e cu mult după Z, evenimentele nu mai sunt considerate canonice; creatorul Manga nu e implicat mult în producție)
Dragon Ball Super (cea actulă, creatorul oferă doar linile generale ale poveștii)
Dragon Ball Heroes (nu e canonic, creatorul nu e implicat, e mai mult promoție pentru un joc)